728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  17 Ekim 2016 Pazartesi

  Dikey Geçiş Sınavı sonuçları açıklandı


  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı (DGS) tercih sonuçları dün akşam saat 20.43'den itibaren açıklandı.

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Peki sonuçlar nasıl öğrenilir? Yerleştirme nasıl yapılacak? Yerleşemeyen öğrenciler ne yapacak? İşte merak edilenler...
  DGS TERCİH SONUÇLARI AÇIKLANDI
  Merakla beklenen DGS tercih sonuçları dün akşam açıklandı. Sonuçlar ÖSYM'nin resmi internet sitesinden duyuruldu. Adaylar, 2016-DGS tercih sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr/ internet adresinden T.C Kimlik numaraları ve şifrelerini girerek öğrenebilecekler.

  YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?
  Yerleştirme, adayların DGS puanları ve tercihleri ile yükseköğretim programlarının kontenjan ve koşulları göz önünde tutularak bilgisayarla yapılacaktır.
  Yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin İnternet sayfasında yayımlanacak, adaylara belge gönderilmeyecektir. Yükseköğretim programlarına yerleşen adayları gösteren fotoğraflı yerleştirme sonuçları, adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programlarının bağlı olduğu üniversite rektörlüklerine ÖSYM tarafından elektronik ortamda gönderilecektir.

  YERLEŞEMEYEN ÖĞRENCİLER NE YAPACAK?
  2016-DGS sonuçlarına göre yapılan yerleştirme sonunda adayların tercih etmemesi veya yerleştirilmesi yapılan adayların kayıt için başvurmaması nedeniyle boş kalan kontenjanlara ek yerleştirmeler sayesinde açıkta kalan öğrenciler yerleşebilecek. Adaylardan ek yerleştirme ücreti olarak 15,00 TL alınacak.

  haberturk
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Dikey Geçiş Sınavı sonuçları açıklandı Rating: 5 Reviewed By: Zuhal Özden
  Scroll to Top