728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  9 Ekim 2016 Pazar

  Bilim Kurgu Filmleri Gerçek Olmaya Devam Ediyor !


  Alain Thebault ve Anders Bringdal, başlattığı kampanya üzerine Parrot şirketi ile birlikte suyun üzerinden giden elektrikli taksiler geliştiriliyor.
  Artık bilim kurgu filmleri yavaştan gerçek olmaya başladı diyebiliriz.

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Hepimizin farkında olupta elinden "korna basmak" dışında pek de birşey gelmediği konulardan birtanesi, günümüz dünyasında trafiğin aşırı derecede dolu olmasıdır. Durum böyle olunca büyük şehirlerde yaşamını sürdürmekle meşgul olan insanlar birde üzerine geç kalma durumu ile sık sık karşı karşıya kalabiliyor.
  Fransa Paris'de bu durumu önlemek için Alain Thebault (Tekneci) ve Anders Bringdal’ın (Rüzgar sörfcüsü) 7 ay önce başlattığı bu kampanya ile kısa sürede 500.000 $ dolar elde etti. Gelecek yıl bunu 1 Milyon $ dolara yükseltmeyi hedefleyen bu proje yada ikili, ünlü drone üreticisi Parrot firması ile birlikte prototipler hazırlayarak 2017’ın yaz ayında Paris’de ilk denemelerini yapmayı hedefliyor.

  Peki gelelim SeaBubbles’in sahip olacağı özelliklerine. Tamamen elektrikle çalışacak olan bu aracın dışı fibercam ve yüksek yoğunluk içeren köpük ile yapılacak ve saatte ortalama 30 km hıza sahip olacak. 2017’in yaz ayında paris’te gerçekleşecek ilk denemeleri sonrası, proje New york’ta da kullanılmayı düşünlüyor. Aslında her nekadarda geç kalınmış bir porjede olsa, yakın gelecekte tamamen doğal elektrikli araçlarının kullanımı az da olsa Dünyamıza iyileşmesi için yardımcı olacaktır. Yada bizler öyle umuyoruz.

  webtekno

  etiketler:Bilim Kurgu Filmleri Gerçek Olmaya Devam Ediyor !
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Bilim Kurgu Filmleri Gerçek Olmaya Devam Ediyor ! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top