Apple'ın Bu Yaptığı Alkışı Hakediyor ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

16 Ekim 2016 Pazar

Apple'ın Bu Yaptığı Alkışı Hakediyor !


iPhone7'de kaldırılan gerçek tuş yerine eklenen Taptic Engine destekli Home tuşu bozulması durumunda apple bunu da düşünmüş ve mükemmel bir iş çıkarmış.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Bildiğimiz üzere yeni tanıtılan iPhone 7’lerde klasik buton şeklinde olan ve basılabilen Home tuşu yerine basınca duyarlı yuvarlak bir panel, altına da tuş hissiyatı yaratan Taptic Engine denilen gelişmiş titreşim motoru eklenmişti.


Bu eklenen Taptic Engine, yeni iOS sürümüne inanılmaz bir şekilde entegre edilmiş. Öyle ki, buton sisteminde bir sorun olması durumunda sistem bunu anlayarak size bildiriyor ve tamir edilene kadar kullanabileceğiniz sanal bir home tuşuna ekranda yer açıyor.


Resimdeki kullanıcının iPhone 7’sinde de sözünü ettiğimiz durum ortaya çıkmış. Söylenene göre telefonu şarj olurken bir anda kapanıp yeniden açılmış ve açıldığında home tuşu düzgün çalışmamaya başlamış. Hemen ardından çıkan bir diyalog penceresi telefonun home tuşunun tamire ihtiyacı olduğunu belirtiyor ve o zamana kadar kullanılması için ekran üzerine sanal bir home tuşu ekliyor.

Bu derin yazılım-donanım entegrasyonu için Apple’ı tebrik ediyoruz. Aynı zamanda da aklımızda hala “iPhone 8 tamamen ekrandan mı oluşacak acaba?” soruları dönüyor. Bu demek oluyorki tuşsuz ayni işlev yapılabiliyor belki apple aynı zamanda mesaj veriyor olabilir.

webtekno


etiketler:Apple'ın Bu Yaptığı Alkışı Hakediyor !


Post Top Ad