Android 7.1 de neler yeni ? - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

6 Ekim 2016 Perşembe

Android 7.1 de neler yeni ?


Google Pixel ve Pixel XL akıllı telefonları ile resmen kullanıma sunulacak olan Android 7.1 güncellemesinde hangi yenilikler var?


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Yeni Pixel akıllı telefonları Android 7.1 sürümü ile gelen ilk modeller oldu.Peki yeni sürümde neler yeni? 

Pixel Telefonlara Özel Android 7.1 güncellemesi sadece Pixel serisine yönelik bazı özellikler taşıyor. 

Örneğin yeni Pixel Launcher arayüzü diğer Nexus telefonlara veya üçüncü taraf cihazlara gelmeyecek. 

Google Assistan yapay zeka teknolojisi ise Pixel telefonlara daha fazla entegre olmuş durumda. 

Yine Google Fotoğraflar uygulamasında sınırsız yedekleme, depolama alanı dolduğunda otomatik olarak yedeklenmiş içerikleri silme, telefon ve sohbet için ayarlar kısmında destek sekmesi, dinamik ajanda ikonu, sensörler ve kablosuz bağlantıları daha iyi entegre eden sistem şeklinde yenilikleri saymak mümkün. 

Kamera tarafında da profesyonel kullanıma yönelik özellikler var. 

Örneğin beyaz dengesi ve pozlama kontrolü, otomatik odaklama kilidi, resim işleme için Qualcomm destekli HDR+, video için yazılımsal görüntü dengeleme sistemi, vizörde ızgara modu, akıllı çoklu çekim bunlar arasında. 

Standart Yenilikler Android 7.1 güncellemesini alacak tüm cihazlara yönelik yenilikler ise mavi ışığı azaltan mod, bundan sonraki cihazlar için daha akıcı sistem güncellemeleri, Daydream VR modu, parmak izi okuyucuda sürükleme hareketleri ile farklı fonksiyonlar çalıştırabilme şeklinde sıralanıyor.  

Geliştirici tarafına baktığımızda ise kısayol API’leri, dairesel uygulama ikonu desteği, bildirim panelini parmak izi okuyucu ile açıp kapatabilme, manuel depolama yöneticisi gibi yenilikleri saymak mümkün. 

Pixel telefonlarına sahip olanlar ilk kez Android 7.1 yeniliklerini görme imkanına sahip olacaklar. Bununla birlikte diğer cihazlar için yıl sonuna doğru ön izleme sürecinin başlaması bekleniyor. 

Nihai sürüm ise 2017 yılına kalacak.  

Kaynak:http://www.androidpolice.com/2016/10/04/android-7-1-nougats-changelog-includes-pixel-exclusive-non-pixel-exclusive-changes/

Post Top Ad