Amerika, İnterneti Kontrol Edecek! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

2 Ekim 2016 Pazar

Amerika, İnterneti Kontrol Edecek!


Eğer Amerika Birleşik Devletleri'nin interneti kontrol edebildiğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Fakat bu durum yakın bir gelecekte değişecek gibi gözüküyor!


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Dünyanın süper güçlerinden birisi olan Amerika Birleşik Devletleri, dünya üzerindeki bir çok alanda söz sahibi olmayı başaran az sayıdaki devletlerden sadece birisi.

Küresel internet üzerinde kontrol sahibi olmak ise bütün süper güçlerin yegane amaçlarından birisi. Görünüşe göre Amerika Birleşik Devletleri, yakın bir gelecekte internete sahip olacak!

1999 yılından beri bağımsız ve özgür bir kurum olan ve internetin adres defteri sayılabilecek kadar kritik görevleri üstlenen ICANN, yakın bir süre sonra Amerika Birleşik Devletleri tarafından denetlenecek.


Gerekli anlaşma için çalışmalarını sürdüren hükumet, bu hareketin siber suçlarla mücadelede Amerika Birleşik Devletleri'nin gücünü arttıracağını düşündüklerini ve herhangi bir gizlilik ihlalinin söz konusu dahi olmayacağını belirtseler de halkı tam anlamıyla inandırabilmiş değil.

Bakalım halkın tepkisine rağmen Amerika Birleşik Devletleri hükumeti, kişisel gizliliğe vurulan en büyük darbelerden birisinde başrol oynayacak mı?

SDN - ShiftDelete.Net

Post Top Ad