ABD İnterneti Kontrol Altına Alacak ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

2 Ekim 2016 Pazar

ABD İnterneti Kontrol Altına Alacak !


Eğer ilerleyen zamanlarda abd interneti kontrol altına alırsa hiç şaşırmayın belki şimdi değil ama, bu ihtimal ilerleyen zamanlar için çok yüksek.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

ABD, interneti kontrol edecek!
Dünyanın süper güçlerinden birisi olan Amerika Birleşik Devletleri, dünya üzerindeki bir çok alanda söz sahibi olmayı başaran az sayıdaki devletlerden sadece birisi.

Küresel internet üzerinde kontrol sahibi olmak ise bütün süper güçlerin yegane amaçlarından birisi. Görünüşe göre Amerika Birleşik Devletleri, yakın bir gelecekte internete sahip olacak!


1999 yılından beri bağımsız ve özgür bir kurum olan ve internetin adres defteri sayılabilecek kadar kritik görevleri üstlenen ICANN, yakın bir süre sonra Amerika Birleşik Devletleri tarafından denetlenecek.


Gerekli anlaşma için çalışmalarını sürdüren hükumet, bu hareketin siber suçlarla mücadelede Amerika Birleşik Devletleri'nin gücünü arttıracağını düşündüklerini ve herhangi bir gizlilik ihlalinin söz konusu dahi olmayacağını belirtseler de halkı tam anlamıyla inandırabilmiş değil.

Bakalım halkın tepkisine rağmen Amerika Birleşik Devletleri hükumeti, kişisel gizliliğe vurulan en büyük darbelerden birisinde başrol oynayacak mı?

shiftdeleteetiketler:ABD İnterneti Kontrol Altına Alacak !

Post Top Ad