Zengin ile fakirin maçı - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

15 Eylül 2016 Perşembe

Zengin ile fakirin maçı


Bu hafta zengin ile fakirin maçı var. İspanya'da bütçesi en düşük takım ile en yüksek takım bugün karşı karşıya geliyor.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Kulüp tarihinde ilk defa La Liga'da mücadele eden ve bütçesi en düşük takım olan Leganes, yıldızlar topluluğu ve gelir-bütçe rekortmeni Barcelona'yı ağırlayacak.Leganes Kulübünün satışa çıkardığı Barcelona maçı biletleri 2 saat 20 dakika içinde tükenirken, Madrid bölgesinde bulunan yaklaşık 200 bin nüfuslu kentte karşılaşma öncesi büyük bir beklenti var.

Leganes'i La Liga'ya çıkaran teknik direktör olan Asier Garitano, AA muhabirine verdiği özel demeçte, "Barcelona ile aramızda ekonomik olarak çok büyük olan farkın sahada daha az olmasını umuyoruz." dedi.

"Barcelona gibi biz de La Liga takımıyız ve biz de onlar gibi en iyi şekilde maça hazırlanacağız." diyen Garitano, sözlerine şöyle devam etti:

"Rakipten, onun başarılarından ve yıldız futbolcularından konuşmak bizi çok fazla şartlandırabilir. Çünkü onlardan konuşurken kendimizin neler yapabileceğini, en iyi futbolu nasıl oynamamız gerektiğini unutabiliriz. Bize zorluğunu bilsek de, her zaman olduğu gibi kazanmak için sahaya çıkacağız."

Bakılım sonuç ne olacak ama Leganes pek de şanlı görünmüyor. Zira ekonomik durum ile sportif başarı arasında doğrusal bir korelasyon var.

Ulusal ve uluslararası areneda başarılı olan takımlar genellikle bütçesi de yüksek olan takımlar.

Bütçeniz yüksek ise en iyi futbolcular da sizde demektir. Veya tam tersi iyi oynuyor iseniz kendi takımınızdaki düşük ücret yerine başka takımdaki yüksek ücrete gidersiniz ve düşük bütçeli takımların iyi oyuncuları da ellerinde tutmaları pek mümkün olmaz.

17 Eylül Cumartesi günü oynanacak Leganes-Barcelona maçı TSİ 14.00'te başlıyor.

etiketler: Leganes - Barcelona 

Post Top Ad