Yeni note 7 ler nasıl anlaşılacak? - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

23 Eylül 2016 Cuma

Yeni note 7 ler nasıl anlaşılacak?


Note 7 tüm otoritelerce gelmiş geçmiş en başarılı telefon idi ve bir kaç günde 2.5 milyon sattı.

MATEMATİK ARTIK SORUN DEĞİL

Ancak beraberinde en büyük elektronik fiyaskoyu da getirdi ve sonuç olarak tüm cihazlar geri çağrıldı.Ama milyonlarca ürün içinde geri verilmeyen dolayısı ile tehlikeli olabilecek eski note 7 ler de olabilir. 

Peki güvenli note 7 ler nasıl anlaşılacak? 

Samsung Türkiye, yayınladığı güncel uyarı ile yeni cihazları eskilerinden ayırt edebilmenizi sağlayacak önemli ipuçlarını da paylaştı.

Kısa süre önce yayınlanan açıklamayla kullanıcılarına "Galaxy Note 7 kullanmayı durdurun ve cihazları kapatın" uyarısında bulunan Samsung Türkiye, herkesi değişim programına katılmaya davet ederek yeni Galaxy Note7’leri eski cihazlardan nasıl ayırt edilebileceğini paylaştı.

Şarj olma kapasitesi yüzde 60 seviyesinde sınırlandırılacak

Yapılan araştırmalar çerçevesinde Galaxy Note 7'deki pil sıkıntısının pil tam olarak doldurulduğu zamanlarda yaşandığını ifade eden Samsung, bu yüzden telefonların şarj olma kapasitesini yüzde 60 seviyesinde sınırlandırma kararı aldı. Diğer taraftan kullanıcılar yazılım güncellemesiyle birlikte cihazlarını her kapatıp açtıklarında Galaxy Note 7 Değişim Programı’na davet eden bir uyarı mesajıyla karşılaşacaklar. İlgili bildirim otomatik olarak telefon şebekesi ağı üzerinden 25 Eylül 2016 tarihinden itibaren yapılmaya başlanacak.


IMEI kontrol sistemi:

Kullanıcılar cihazlarının yeni üretilmiş bir Galaxy Note 7 olduğunu şu anda Samsung tarafından geliştirilmekte olan bir IMEI sorgulama servisi sayesinde kontrol edebilecekler. Bu servisin ülkemizdeki Galaxy Note7’leri kapsayan halinin önümüzdeki hafta içerisinde devreye sokulması planlanıyor.


Pil ikonu renginde ve ürün kutusunda yapılan yenilikler:

Yeni Galaxy Note7’lerde pil ikonu yeşil renkte yapılmıştır. Yukarıdaki resimde de görülebileceği üzere yeşil renkteki pil ikonu üç farklı yerde bulunabilir:

Durum göstergesindeDaimi aktif ekran üzerindeTelefon kapatma / yeniden başlatma ekranında

Ayrıca yeni Galaxy Note 7 kutu etiketlerinin üzerinde aşağıda görülebileceği gibi siyah, içi dolu bir kare sembolü bulunmaktadır. 
Değişim sürecini ekim ayının ortasına doğru tamamlamayı ve geçici olarak durdurulan Galaxy Note7 satışlarını bu tarihten itibaren tekrar başlatmayı planlayan teknoloji devi, kontratlı olarak GSM operatörlerinden ve yurt dışından satın alınan cihazlar için de bilgi verdi. 

Bakalım samsung bozulan imajını düzeltebilecek mi?

etiketler: note 7 yeni mi?, yeni note 7 ler nasıl anlaşılır?, note 7 yeni mi nasıl anlaşılır?, yeni note 7 ler geldi, güvenli note 7 ler

Post Top Ad