Xperia Telefonlarda Android 7.0 Başlıyor - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

25 Eylül 2016 Pazar

Xperia Telefonlarda Android 7.0 Başlıyor


Sony beklenen Android 7.0 güncellemesini Ekim ayı itibariyle başlatıyor. Peki Sony ilk olarak hangi modelleri Android 7.0 sürümüne yükseltecek?


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Android 7.0 Nougat güncellemesinde gözler şu sıralar üreticiler cephesinden gelecek açıklamalara çevrilmiş durumda. Resmi olmayan kaynaklara göre birçok üretici Android 7.0 güncellemesi için kolları sıvamış görünüyor. Bu üreticilerin başında da Sony geliyor.
Android 7.0 sürümüne yükselteceği Xperia cihazları günler öncesinden açıklayan Sony, sızdırılan güncelleme yol haritasına göre ilk olarak tepe modelleri için Android 7.0 güncellemesini yayınlayacak.

Xperia modeller için Android 7.0 başlıyor

XperiaBlog sitesinde yer alan habere göre Sony, Nougat güncellemesini ilk olarak Xperia XZ ve Xperia X Performence modelleri için Ekim ayında başlatacak.

Xperia X ve Xperia X Compact kullanıcıları ise Android 7.0 güncellemesine Kasım ayı itibariyle kavuşacak. Xperia Z5 serisi modeller, Xperia Z3+ ve Xperia Z4 Tablet içinse güncelleme Aralık ayında dağıtıma sunulacak.Sony yeni yılla birlikte bu defa Xperia XA ve Xperia XA Ultra için Android 7.0 güncellemesini yayınlanacak. Bu modeller içinse yeni sürümün ilk çeyrekte dağıtılması bekleniyor.

Son olarak Sony’nin Xperia M4 Aqua / M5 ve C4 / C5 Ultra modelleri için Android 7.0 güncellemesini yayınlaması beklenmiyor.

SDN - ShiftDelete.Net

Post Top Ad