728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  13 Eylül 2016 Salı

  Twitter Karakter Sayısını Esnetiyor!


  Twitter, platformun en karakteristik özelliği olan 140 karakter sınırını esnetiyor. İki hafta içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan değişiklikle artık tweet yazarken linkler, videolar ve fotoğraflar 140 karakterden düşülmeyecek. 


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Twitter'da 140 Karakter Sınırı 19 Eylül'den İtibaren Esniyor! İşte Detaylar...  Twitter, kullanıcılarına tweet yazarken daha fazla hareket alanı vermek için 140 karakter sınırını esnetmeye hazırlanıyor. Bloomberg'ün kararın henüz kullanıcılara duyurulmadığı için ismini vermek istemediğini belirten bir kaynağa dayandırdığı habere göre değişiklik 2 hafta içerisinde gerçekleşebilir. Bu değişiklikle birlikte artık tweet yazarken kullanılan fotoğraflar, linkler, videolar, GIF'ler 140 karakter sınırından düşülmeyecek. 

  Ortaya atılan tarih ise bir söylentiye dayanıyor ve henüz Twitter tarafından doğrulanmıyor. Bu da faaliyet planının değişebileceği ihtimalinin de bulunduğu anlamına geliyor.

  2006'da kurulan Twitter'ın 140 karakter sınırı, düşünce ve fikirleri bir kısa mesaja sığdırmak fikrinden doğdu. Mevcut durumda platformda fotoğraflar 24, linkler ise 23 karakter kaplıyor. Fotoğraf ve link içeren bir tweet atılmak istendiğinde geriye metin için sadece 92 karakter kalıyor. Twitter, daha önce platform üzerinden gönderilen özel mesajlarda 140 karakter sınırını kaldırmıştı. 

  Al Jazeera


  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Twitter Karakter Sayısını Esnetiyor! Rating: 5 Reviewed By: Zuhal Özden
  Scroll to Top