Twitter Karakter Sayısını Esnetiyor! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

13 Eylül 2016 Salı

Twitter Karakter Sayısını Esnetiyor!


Twitter, platformun en karakteristik özelliği olan 140 karakter sınırını esnetiyor. İki hafta içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan değişiklikle artık tweet yazarken linkler, videolar ve fotoğraflar 140 karakterden düşülmeyecek. 


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Twitter'da 140 Karakter Sınırı 19 Eylül'den İtibaren Esniyor! İşte Detaylar...Twitter, kullanıcılarına tweet yazarken daha fazla hareket alanı vermek için 140 karakter sınırını esnetmeye hazırlanıyor. Bloomberg'ün kararın henüz kullanıcılara duyurulmadığı için ismini vermek istemediğini belirten bir kaynağa dayandırdığı habere göre değişiklik 2 hafta içerisinde gerçekleşebilir. Bu değişiklikle birlikte artık tweet yazarken kullanılan fotoğraflar, linkler, videolar, GIF'ler 140 karakter sınırından düşülmeyecek. 

Ortaya atılan tarih ise bir söylentiye dayanıyor ve henüz Twitter tarafından doğrulanmıyor. Bu da faaliyet planının değişebileceği ihtimalinin de bulunduğu anlamına geliyor.

2006'da kurulan Twitter'ın 140 karakter sınırı, düşünce ve fikirleri bir kısa mesaja sığdırmak fikrinden doğdu. Mevcut durumda platformda fotoğraflar 24, linkler ise 23 karakter kaplıyor. Fotoğraf ve link içeren bir tweet atılmak istendiğinde geriye metin için sadece 92 karakter kalıyor. Twitter, daha önce platform üzerinden gönderilen özel mesajlarda 140 karakter sınırını kaldırmıştı. 

Al Jazeera


Post Top Ad