Türkiye de Patlamış Olan Note 7 Yok ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

3 Eylül 2016 Cumartesi

Türkiye de Patlamış Olan Note 7 Yok !


Samsung Galaxy Note 7'lerde yaşanan teknik sorun, ülkemizde yaşanmadı. Bilgiyi, en yetkili makam, az önce yaptığı açıklamada paylaştı.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


Note 7, Türkiye'de Patlamadı!

Merakla beklenen ve piyasaya sürüldüğünde rekor talep gören Samsung Galaxy Note 7, satış sonrasında yaşanan teknik sorunlar nedeniyle dünya genelinde satışı durdurulmuş ve satılan cihazların da toplanmasına karar verilmişti.

BTK: Türkiye'de patlayan Note 7 yok!
"Türkiye'de satılan Samsung Galaxy Note 7'lerin benzer sorunu taşıyıp taşımadığı konusunda BTK tarafından bir açıklama paylaşıldı;

Gelen açıklamayı, olduğu gibi aktarıyoruz; Yazılı ve görsel medyada yer alan Samsung marka Galaxy Note7 model mobil haberleşme cihazlarındaki pil kaynaklı soruna ilişkin, ilgili şirket küresel çapta satışı gerçekleşen Galaxy Note7 model cihazların bazı numunelerinde tüketici şikâyetleri oluştuğunu, ancak Ülkemizde herhangi bir şikâyet ya da mağduriyetin yaşanmadığını beyan etmiştir.

Elektronik haberleşme sektöründe kullanılan cihazların piyasa gözetimi ve denetimine ilişkin ilgili mevzuat kapsamında, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından süreç yakından takip edilmektedir. Galaxy Note7’de kullanılan cihaz pilinden kaynaklı sorun ile ilgili ülkemizde şu ana kadar olumsuz bir vaka raporlanmamıştır. Konu ile ilgili inceleme devam etmektedir.

Kullanıcıların güvenliği ve herhangi bir mağduriyet yaşanmaması açısından ilgili firma, Samsung Galaxy Note7 cihazlarının Ülkemizdeki kullanıcılarına 03.09.2016 tarihi itibarıyla satın aldıkları noktalardan para iadesi veya ileri bir tarihte yenisi ile değişim seçeneklerini uygulayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

shiftdelete
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad