Teknoloji Devleri Yapay Zeka Toplantısı Yaptı ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

3 Eylül 2016 Cumartesi

Teknoloji Devleri Yapay Zeka Toplantısı Yaptı !


Facebook, Alphabet, Amazon, Microsoft ve IBM yapay zekanın geleceğini konuşmak kapsamında bir toplantıya hazırlanıyorlar. Büyük toplantıda ne konuşulacak?


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Teknoloji Devlerinden Yapay Zeka Toplantısı
Teknoloji sektörünün önde gelen şirketleri Facebook, Alphabet, Amazon, Microsoft ve IBM, geleceğin teknolojileri kapsamında son derece önemli bir konumda bulunan yapay zekanın gidişatını konuşmak adına bir toplantı yapmaya karar verdiler.

Yapay zekanın mevcut kullanım alanlarına ek olarak, gelecek süreçteki gidişatı hakkında konuşacak teknoloji şirketleri; teknolojinin olumlu ve olumsuz yöndeki getirilerini masaya yatırılacak.Teknoloji devleri toplanıyor

Facebook, Alphabet, Amazon, Microsoft ve IBM araştırmacılarının konuşacakları ana konuyu; yapay zekanın ulaşım çözümleri, istihdam sağlama, toplum refah düzeyini arttırma gibi konulardaki işlevselliğinin oluşturacağı ifade ediliyor.
New York Times'ya yer alan habere göre, resmi bir ada ya da ortak bir çalışma alanına sahip olmayacak toplantı grubunun; yapay zekanın insanlar üzerindeki zararlı etkisini en aza, yararlı etkilerini ise maksimuma çekmeye odaklanacağı dile getiriliyor.Bu toplantı yapay zekanın etkileri konusunda yapılacak ilk toplantı değil.

2015 yılında Stephen Hawking, Elon Musk ve Google DeepMind kurucularından oluşan ekip açık bir mektup yayınlamış; yapay zekanın gelecek süreçte yalnızca insanlığa hizmet etmesi gerektiğini vurgulamışlardı.

Toplantı sonucunda ne tür kararların çıkacağı merak konusu. Nitekim Google DeepMind daha önceki süreçte Alphabet'ten bağımsız bir şekilde varlığını sürdürme yönündeki isteğini dile getirmişti.

Uzmanlar, toplantı sonucunda beklenmedik birlikteliklerin ya da ayrılıkların gündeme gelebileceğini vurguluyorlar.
Uzmanlar, mevut ve gelecek süreçte meydana gelmesi olası yapay zeka çözümlerinin şu anki aşamada güven vermediğinin altını çiziyorlar.

shiftdelete
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad