Note 7 ler geri çağırılıyor - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

2 Eylül 2016 Cuma

Note 7 ler geri çağırılıyorSamsung Electronics, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada Galaxy Note 7 satışlarının durdurulduğunu ve hatalı modellerde cihaz değişimi yapacağını açıkladı.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Gün içerisinde sizlere Samsung'un Note 7 modelinde yaşanan batarya patlaması problemleriyle ilgili olarak şirketin piyasadaki cihazları geri toplayacağı ve tedbir olarak Note 7 satışlarını durdurabileceği ihtimalinden bahsetmiştik.Bu haberin üzerinden çok zaman geçmeden Samsung'un uluslararası internet sitesi üzerinden resmi bir basın açıklaması yayınlandı. Samsung yaptığı açıklamada Galaxy Note 7 modelinin satışlarının geçici bir süre durdurulduğunu ve önümüzdeki hafta itibariyle bazı hatalı modellerin yenisiyle değiştirilmesi için kullanıcılara bilgi vereceklerini açıkladı.Dünya genelinde cihazın bataryasının yaşattığı sorunlarla ilgili toplam 35 kullanıcılarından şikayet aldıklarını belirten Samsung, kullanıcıların tekrar aynı talihsizliği yaşamaması için konuyla ilgili önlem almış oldu. Ayrıca daha önce Note 7 bataryasının patlaması üzerine farklı sebepler belirten şirket bu olayın büyümesinin ardından yaptığı araştırmalarda batarya problemi olduğunu tespit ettiklerini söyledi.

Türkiye'deki modeller için ise durumun ne olacağı henüz belli değil. Ülkemizde de Note 7 satışları durdurulacak mı ve hatalı modeller geri çağrılacak mı sorularının yanıtı için Samsung Türkiye'nin konuyla ilgili bir açıklama yapacağını tahmin ediyoruz.
 webtekno


uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad