Note 7 Alanlara Ne Oldu ? - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

29 Eylül 2016 Perşembe

Note 7 Alanlara Ne Oldu ?


Galaxy Note 7'de görülen batarya sorunu, patlamalara neden olabiliyordu. Peki Galaxy Note 7 alanlar, patlamalardan sonra ne yaptı işte sonuçlar.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Galaxy Note 7 alanlar ne yaptı?
Samsung'un büyük ilgi gören yeni amiral gemisi Galaxy Note 7, firmanın en yoğun talep gören Note modeli olarak satışlara hızlı bir giriş yapmıştı.

Galaxy Note 7'lerde yaşanan batarya sorunu nedeniyle gerçekleşen patlamalar, telefonların geri çağırılmasıyla sonuçlanmıştı. Telefonları geri çağıran ve yenileriyle değiştirmeye başlayan Samsung, olabildiğince hızlı bir şekilde yenilenen Galaxy Note 7 modellerini piyasaya sürmeye çalışıyor.

Peki Samsung Galaxy Note 7 kullanıcıları yaşanan bu olaydan sonra nasıl tepki verdi? Ünlü anket sitesi SurveyMonkey'de yapılan ve 500 Amerikalı Galaxy Note 7 kullanıcısının cevapladığı anket sonuçlarını paylaşıyoruz.

Galaxy Note 7 kullanıcıları para iadesi ve iPhone dedi!
Yeni bir telefon almışsınız ve telefon geri toplanıyor. Yaklaşık 1 aylık değiştirme süresi ön görülüyor. Ne yaparsınız sorusu biraz cevabı zor ve keyfsiz bir soru. 

Amerika'daki kullanıcılarının yüzde 35'i geri ödeme almış. Yüzde 26'sı ise iPhone modellerinden birine geçiş yapmış. Özellikle Galaxy Note 7'deki başarılı özellikler ve reklam kampanyaları sonrasında iPhone kullanıcısı pek çok kişi Note 7'ye geçiş yapmıştı. 

Yaşanan bu olaydan sonra iPhone modellerine geçişin oldukça yüksek olduğunu görüyoruz.

Galaxy Note 7 alanların yüzde 21'i ise başka bir Samsung modeline geçiş yaptı. Yani yaklaşık 1 ay sürecek bekleme süresini deneyimlemek istememişler gözüküyor. Galaxy S7 edge gibi üst seviyede Note 7 ile benzer özelliklere sahip modeller varken, pek çok kullanıcı benzer modellere yönelmiş.

Kullanıcıların yüzde 18'i ise yeni, güvenilir Galaxy Note 7 modellerini bekliyorlar. 

Note 7 kullanıcılarının bilinen yüzde 26'sı iPhone modellerine geçiş yapmış. Para iadesi alanların ise ne tercih yaptıkları net bilinmiyor. O kişilerin de bir kısmının iPhone'a yöneldiğini söyleyebiliriz.

Tasarım değişikliklerinin pek dikkat çekmediği iPhone 7 Plus modellerine talebi, Galaxy Note 7'den gelen kullanıcıların da artıracağını söyleyebiliriz.

shiftdelete


etiketler:samsung, akıllı telefon, Note 7 Alanlara Ne Oldu ?, samsung

Post Top Ad