Netflix Artık Tamamen Türkçe Oldu - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

22 Eylül 2016 Perşembe

Netflix Artık Tamamen Türkçe Oldu


Dizi film severlerin gözdesi olan Netflix artık tamamen Türkçe...

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Netflix, bugün İstanbul’da yaptığı basın toplantısı ile Türkiye hedeflerini duyurdu.Bir süredir ülkemizde açılan, ancak Euro bazlı fiyatlandırma, İngilizce arayüz ve Türkçe desteğinin olmaması gibi eksiler ile sadece Netflix’i deli gibi bekleyen kesim tarafından kullanılan online servis, bugün İstanbul’da yaptığı lansmanı ile resmen %100 Türkçe oldu.

netflix.com/tr şeklinde girebileceğiniz Türkçe Netflix sayfasında artık tüm içeriklere Türkçe olarak ulaşabileceksiniz. (Aynı zamanda eğer üyeliğiniz varsa ayarlardan dil seçimini Türkçe yapabilirsiniz) Şu ana kadar birçok dizi ve filmlerine Türkçe altyazı desteğini hali hazırda getirmiş olan serviste House of Cards, Stranger Things, Narcos, The Get Down, Marvel’s Daredevil ve Jessica Jones gibi tüm dünyada fenomen olmuş Netflix dizileri; Making a Murderer, Winter on Fire ve Chef’s Table gibi ödüllü belgeseller ve Adam Sandler’ın başrolünde olduğu The Do-Over ve Ridiculous 6 gibi orijinal filmler artık Türkçe dublaj ve altyazı ile Türk izleyicilerini bekliyor olacak. Yani Netflix’in söylemine göre bu efsane dizi ve filmlere dublaj da geliyor!

Ayrıca yerli yapımları da bünyesine katacak olan Netflix, hem yerli yapımlarımızı dünyaya duyuracak, hem de Netflix üzerinden izlenmesini sağlayacak. Bu konuda Güneşi Gördüm, Kelebeğin Rüyası, Recep İvedik 4, Düğün Dernek 1 ve 2 gibi oldukça popüler filmleri ve Leyla ile Mecnun, Suskunlar, Karadayı, Ezel, Kurt Seyit ve Şura, Diriliş Ertuğrul ve Filinta gibi dizileri içeren güçlü bir koleksiyon hazırlıyor. Ki zamanla bu koleksiyon iyice büyüyerek Türkiye’de önemli bir noktaya gelecek. 

Evet artık ülkemizde, medya pazarlamada dsmart, digiturk, tivibu gibi firmaların yanında netflix de var.


etiketler: netflix nedir?, netflix film dizi, netflix türkiye, netflix nedir, netflix dizileri, netflix türkiyeden nasıl izlenir, netflix turkey, netflix series, hulu, netflix login

Post Top Ad