728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  21 Ocak 2017 Cumartesi

  Kavanozlarla neler yapılabilir?


  Kavanozlarınızı sakın atmayın. Yapabileceklerinizi görünce zaten atmazsınız.

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Ayrıca kavanoz en sağlıklı saklama kabıdır.

  İçine mesela ay çekirdeği koyun normalden çok daha uzun taze kaldığınız göreceksiniz.

  Kavanoz süslemesi yaparak keyifli bir hobi bulabilir, ihtiyacınıza uygun çözümler bile yapabilirsiniz.  Aşağıda kavanozlarla yapılabilecek pratik, kullanışlı fikirleri görebilirsiniz.   1. Bahçe-balkon aydınlatma
  Bu proje için  küçük bebek maması kavanozlarını kullanabilirsiniz. İçlerine biraz çakıl taşı ve mum… Kavanozları birbirine bağlayarak bahçe ya da balkonunuz için harika bir aydınlatmaya sahip olabilirsiniz.


  2. Danteller kavanozlara hayat versin
  Eski, yıpranmış dantellerinizi kullanarak son derece şık mumluk yapabilirsiniz. Kavanoza biraz sprey boya sıkarak danteli yapıştırın ve kavanozun ağzını ip ya da kurdelelerle süsleyin.


  3. Kalemlik
  Kavanozları kalemlik olarak değerlendirebilirsiniz. Biraz boya ve yaratıcılık, ihtiyacınız olan iki şey… Kavanoz süsleme ile çocuğunuzun çalışma masasını renklendirebilirsiniz.


  4. Kavanozda mesaj
  Çuval kumaşını kavanozların ölçülerine uygun şekilde kesin. Üzerine istediğiniz mesajları ya da isminizi yazıp, boyadığınız kavanozlara yapıştırın.


  5. Kırılan aplik başlığının imdadına kavanoz yetişir
  Aplik başlığı kırıldıysa bir kavanoz ile harika bir aydınlatma unsuru yaratabilirsiniz.


  6. Kavanozlar çalışma masalarında


  Çalışma masaları için depolama alanı ihtiyacınıza kavanozlarla çözüm bulabilirsiniz. Cam yapıştırıcısı ile birbirine yapıştırıp, kurumasını bekleyin. Çalışma masasındaki bütün ıvır zıvırlar için harika bir çözüm!


  7. Dekoratif objeler  Kavanozların üzerine sıcak silikonla dilediğiniz yazıları yapıştırın, kurumasını bekleyin. Daha sonra kullanacağınız alanın dekorasyonuna uygun renklerle boyayın.


  8. Eski oyuncaklardan kavanoz kapağı  Plastik küçük oyuncaklar ya da objeleri kavanoz kapakları ile birlikte boyayın. Ya da dilerseniz obje ve kapakları farklı renklerde de boyayabilirsiniz. Kavanoz süsleme bu kadar kolay!


  9. Kavanozdan iğnedenlik


  Özelikle küçük kavanozları iğnedenlik yaparak değerlendirebilirsiniz. Biraz kumaş ve pamuk işinizi görecektir. İğnedenliğiniz hazır…


  10. Fotoğraf çerçevesi


  Fotoğraflar, resimler… Kavanozdan fotoğraf çerçevesi yaratıcı ve şaşırtıcı bir fikir…


  11. Kavanoz boyama
  Kavanoz boyama ile dekoratif objeler kurgulayarak evinizin dekorasyonuna katkıda bulunabilirsiniz.


  12. Banyodaki ihtiyaçlara cevap, kavanozda  Bir plaka üzerine boru kelepçelerini kullanarak cam kavanozları monte edin. Pamuklar, diş fırçaları, kulak temizleme pamuğu ve banyoda rahatlıkla ulaşabileceğiniz ihtiyaçlarınıza uygun çözüm!


  13. Terrarium’unuzu yapın  Son zamanlarda oldukça popüler olan terrarium için de kavanozlar en iyi fikirlerden biri.


  14. Kaşık-çatallar kavanozda  Mutfağınızda her gün kullandığınız kaşık-çatallar için kavanozlar oldukça ideal bir depolama alanı. Biraz yaratıcı fikirle kavanoz boyama yaparak mutfağınızda harika bir aksesuarın sahibi olabilirsiniz.


  15. Yüzen mumlar


  Kavanozun ağız kısmına biraz jüt ip dolayın ve içine su doldurun. Yüzen mumları yerleştirdikten sonra şık mumluğunuz evinizi havasını değiştirecek.


  16. Şık saksılar


  Yine bir plaka ve boru kelepçeler kullanarak cam kavanozları kullanabilirsiniz. Mutfak ya da banyoda kullanacağınız bu yaratıcı fikir ile aynı zamanda çiçeklerinize de şık saksılar olabilir.


  17. Romantik kavanozlar
  Özellikle romantizmi sevenler için son derece kolay bir fikir… Kavanozlara biraz çakıl taşı ya da kum doldurun ve üzerine mumları yerleştirin.


  18. Kavanozdan sabunluk
  Mutfak ya da banyonuzda kullanmak için kavanozları sabunluk olarak değerlendirebilirsiniz.

  19. Kandil lambası  Eski kavanozunuza gaz yağı ve fitil ekleyerek şık bir kandil lambası yapabilirsiniz.


  20. Banyoya şık çözüm  Biraz jüt ip ve dilediğiniz bir obje ile banyonuzdaki küçük ihtiyaçlar için çözüm, kavanozdan ve yaratıcı fikrinizden geçiyor!

   http://ddekor.com/kavanoz-ile-yapilacak-en-kolay-20-sey/
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Kavanozlarla neler yapılabilir? Rating: 5 Reviewed By: Bora Arslantürk
  Scroll to Top