İphone 7 Stokları Daha Şimdiden Bitti ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

15 Eylül 2016 Perşembe

İphone 7 Stokları Daha Şimdiden Bitti !


Jet Black ve Black diye geçen parlak ve mat siyah iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin stokları tükendi.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Apple'ın açıkladığı rakamlar, siyah iPhone 7 bekleyenleri üzecek gibi.

Siyah iPhone 7 ve 7 Plus Stokları Tükendi
Apple'ın yeni nesil iPhone modeli iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, tasarım açısından önceki iPhone 6 serisine göre çok büyük farklılıklarla gelmiyor.

Yatay anten çizgisinin arka taraftan kaldırılması, kamera çıkıntısı ve alttaki 3.5mm'lik jack girişinin kalkması haricinde tasarım olarak iPhone 6 ailesine birebir benzeyen iPhone 7'yi farklılaştıran temel unsur siyah renk seçenekleri oldu.

Jet Black yani parlak siyahla mat siyah modellerine doğal olarak talep patlaması yaşanıyor. Çünkü yeni iPhone almak isteyen kullanıcılar, görünüş açısından iPhone 6 modellerinden de ayrılmak istiyorlar. Siyah modeller hariç, kılıfla kullanımda iPhone 7 ve 7 Plus'ı kolay bir şekilde anlayamayacağımızın altını çizelim.

iPhone 7'lere talep patlaması
iPhone 7 ve 7 Plus modellerine yoğun bir talep var. 9to5Mac'in haberine göre iPhone 7 modelinin Jet Black sürümü ve iPhone 7 Plus'ın tüm renk seçeneklerinde stok sorunu yaşanıyor.

Özellikle Galaxy Note 7 modelinde yaşanan sorunlardan sonra üst segmentte ibre iPhone 7 modellerine dönmüş durumda. 
Hem operatörler üzerinden hem de Apple Store üzerinden verilen ön siparişler, özellikle bu siparişlerin de siyah modellere yoğunlaşması sonrası Apple'ın da onayladığı şekilde stok sıkıntısı yarattı. 

Siyah iPhone 7'ler stokta yok
16 Eylül Cuma günü başlayacak ilk parti satışlarda, fiziksel olarak Apple Store'dan Jet Black iPhone 7'leri almak isteyenler stok sorunundan etkilenecek ve ürünü alamayacaklar. Tabii ön sipariş vermedilerse!

iPhone 7'de gümüş, rose gold ve altın rengiyle mat siyah renklerinde stok sorunu yaşanmazken, iPhone 7 Plus'ta tüm renklerin tedariğinde sorun yaşanıyor.

Ön siparişlerden stok eriten siyah iPhone 7'ler için Apple, tedarik çalışmalarını sürdürüyor. Önümüzdeki hafta tekrar siyah iPhone 7'lerin stoklara gireceği tahmin ediliyor.

Tekrar hatırlatalım ön sipariş verilmediyse, ilk satışa çıkacak günlerde siyah iPhone 7 bulmanız biraz zor gözüküyor.

shiftdeleteetiketler:apple, iphone 7, iphone 7 stokları tükendi, siyah iphone 7 stokları tükendi, apple,

Post Top Ad