728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  11 Eylül 2016 Pazar

  HackerCan: Çocuklara Türkçe Dilde Kodlama Öğretiyor


  Milli kodlama eğitimi platformu HackerCan, çocuklara basit ve pratik bir şekilde kodlamanın temellerini atmayı öğretmeyi hedefliyor.

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Gelecekte en az 1 yazılım dili bilmenin gereksinim olacağı uzmanlar tarafından tahmin edilip, birçok ülkede kodlama dersi ilkokul müfredatına girerken ülkemizde de çocukların genç yaşta kodlama eğitimi alarak gelecekte hem Türkiye'ye hem de dünyaya faydalı olacak projeler geliştirmeleri hedefleniyor.

  Türkiye'de şimdilik kodlama müfredat dahilinde olmasa da üniversite öğrencilerinin çalışmaları başta olmak üzere birçok kişi Türkiye'deki çocukların da genç yaşta kodlamayla tanışması için çalışmalarını yürütüyor.

  Hayalindeki oyunu ve uygulamayı yapma hedefi peşinde koşan çocukları hedef alan HackerCan isimli platform ise, kodlamayı oyunlaştırıp biraz daha basitleştirerek çocukların bu oyunla kodlamanın temel mantığını Türkçe olarak kavramasını sağlıyor. Böylelikle çocuklara hem kodlamayı sevdirecek ve onların hayalinde kodlamaya da yer edinmesini sağlayacak hem de çocukların temel kodlama mantığını kavramasına yardımcı olacak milli kodlama eğitim platformu HackerCan belki de ülkemizdeki önemli bir açığı kapatacak.

  Aynı zamanda dijital bir platform olmasının yanı sıra yakında HackerCan ile ilgili kitap ve internette yayınlanacak videoların da olacağı projenin internet sitesinde yer alıyor. HackerCan ile ilgili daha fazla bilgiyi bu bağlantıdan alabilirsiniz.

  webtekno
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: HackerCan: Çocuklara Türkçe Dilde Kodlama Öğretiyor Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top