Google,Mobil Veri de Tasarruf İçin Seçenek Verecek ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

18 Eylül 2016 Pazar

Google,Mobil Veri de Tasarruf İçin Seçenek Verecek !


Google, Play Store'dan uygulama indirme esnasında mobil veri tasarrufu sağlayacak yeni bir özellik test ediyor. Yeni özellik nasıl mobil veri tasarrufu sağlayacak?SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Google, Mobil Veri Tasarrufu Sağlayacak
Google, Android kullanıcılarının mobil verileri tüketimini ciddi anlamda düşürecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Android Authority sitesinin ortaya çıkardığı mobil veri tasarruf özelliği bazı kullanıcılar tarafından test edilmeye başlanmış bile.
Yeni özellik mobil veri tasarrufu sağlayacak
Google, Android kullanıcılarının mobil veri üzerinden uygulama indirmesi esnasında bundan sonra ekrana bir uyarı çıkaracak. Uyarıda; uygulamanın mobil veri üzerinden indirilmek istendiği soruluyor.Google yeni özellikte, mobil veri üzerinden uygulama indirme işlemi esnasında kullanıcılara iki seçenek sunuyor. Bunlardan ilki indirme işlemini bekletmek.


Henüz beta aşamasında olan yeni özellikte veri harcamasını önlemek için uygulama indirme işlemini Wi-Fi ağına bağlanana kadar ertelemek mümkün. Dilerseniz uygulamayı hemen (mobil veri kullanarak) indirme seçeneği de mevcut.

Google ekrana yansıttığı uyarıda ayrıca indirilecek uygulamanın dosya büyüklüğüne de yer veriyor.

Mobil veriden tasarruf sağlayacak yeni özelliğin kısa süre içerisinde tüm Android kullanıcıları için devreye girmesi bekleniyor.

shiftdeleteetiketler:google,mobi veri tasarrufu, google mobil veri tassarufunda büyük adım,

Post Top Ad