Galaxy S8 İçin Söylentiler - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

26 Eylül 2016 Pazartesi

Galaxy S8 İçin Söylentiler


Samsung’un önümüzdeki yıl duyuracağı Galaxy S8 modelinin sahip olacağı özelliklerle ilgili bomba iddialar var.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Samsung, Galaxy Note 7’nin tam bir fiyasko çıkmasının ardından tüm mesaisini Galaxy S8’e yoğunlaştırmaya başladı. SamMobile’ın elde ettiği bazı bilgiler, Galaxy S8’in ciddi donanım parçalarından oluşacağını gösteriyor.
Elde edilen rapora göre Galaxy S8’de Exynoy 8895 işlemci ve yüksek performans sağlayacak Mali-G71 grafik işlemcisi bulunacak. Bifrost mimarisi kullanılarak üretilen ve 16nm üretim sürecinden geçirilen grafik işlemcisi, Mali-T880’le karşılaştırıldığında %20 daha yüksek enerji tasarrufu ve %40 performans yoğunluğu sağlayacak. Mali-G71 ayrıca Vulkan, OpenGL ES 2.3 ve Android RenderScript API’si ile uyumlu olarak çalışacak.


Grafik kısmını bir kenara bırakıp diğer söylentilere baktığımızda, Galaxy S8’in 5.2 inç büyüklüğünde ve 2160 x 4096 piksel çözünürlükte bir ekranla gelmesi bekleniyor. Optik görüntü sabitleyici özelliğine sahip 30 MP arka kamerasının olacağı söylenen cihazın ön kamerasının ise 9 MP çözünürlüğünde olacağı belirtiliyor. MicroSD kart destekli 64 ve 128 GB dahili hafıza alternatiflerinin olması beklenen cihazda beklenen batarya gücü ise 4200mAh.

Barselona’da, Şubat ayında düzenlenecek Dünya Mobil Kongresi’nde duyurulması beklenen Galaxy S8’in 850 dolar civarında bir fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

Webtekno

Post Top Ad