Facebook’ta Paylaşım Yapmak İçin En Uygun Zaman Aralığı ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

11 Eylül 2016 Pazar

Facebook’ta Paylaşım Yapmak İçin En Uygun Zaman Aralığı !Yayınlanan bir raporda araştırmalara göre Facebook’ta paylaşımların en fazla etkileşim aldığı saat dilimi açıklandı.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


Sosyal ağlar hem bireysel hem de kurumsal anlamda hayatımızın vazgeçilmez parçası, hatta bir önceliği olmuş durumda.

Bireysel kullanıcılar için paylaşımlarının alacağı etkileşim önem taşırken, şirketlerin de paylaşım yaparak kullanıcılara erişmesi ve etkileşim alması bir o kadar önemli. Peki Facebook’ta hem bireysel hem de kurumsal kişiler için en aktif saat dilimi ne zaman?

TechCrunch sitesinin yayınladığı bir habere göre İngiltere, Fransa ve Güney Amerika’nın baz alındığı araştırmada Facebook’ta kullanıcıların en fazla sabah 11 ile akşam 4 arası (11:00 - 16:00) paylaşımlarla etkileşim kurduğu gözleniyor.
Şirketlerin daha fazla kişiye ulaşmak için bu paylaşım aralığı oldukça önemliyken, bireysel kullanıcıların da bu veriyi kendine uyarlama şansı var.

Tabii ülkemizde 11:00 - 16:00 saat aralığının ne kadar geçerli ve etkili paylaşım zaman aralığı olduğunu bilemiyoruz. Diğer ülke ortalamaları bu sonucu gösterse de, Türkiye diğer ülkelere göre daha yoğun sosyal medya kullandığı için bu zaman aralığı belki de farklılık gösterebilir.

webtekno

Post Top Ad