728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  11 Eylül 2016 Pazar

  Facebook’ta Paylaşım Yapmak İçin En Uygun Zaman Aralığı !  Yayınlanan bir raporda araştırmalara göre Facebook’ta paylaşımların en fazla etkileşim aldığı saat dilimi açıklandı.

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


  Sosyal ağlar hem bireysel hem de kurumsal anlamda hayatımızın vazgeçilmez parçası, hatta bir önceliği olmuş durumda.

  Bireysel kullanıcılar için paylaşımlarının alacağı etkileşim önem taşırken, şirketlerin de paylaşım yaparak kullanıcılara erişmesi ve etkileşim alması bir o kadar önemli. Peki Facebook’ta hem bireysel hem de kurumsal kişiler için en aktif saat dilimi ne zaman?

  TechCrunch sitesinin yayınladığı bir habere göre İngiltere, Fransa ve Güney Amerika’nın baz alındığı araştırmada Facebook’ta kullanıcıların en fazla sabah 11 ile akşam 4 arası (11:00 - 16:00) paylaşımlarla etkileşim kurduğu gözleniyor.
  Şirketlerin daha fazla kişiye ulaşmak için bu paylaşım aralığı oldukça önemliyken, bireysel kullanıcıların da bu veriyi kendine uyarlama şansı var.

  Tabii ülkemizde 11:00 - 16:00 saat aralığının ne kadar geçerli ve etkili paylaşım zaman aralığı olduğunu bilemiyoruz. Diğer ülke ortalamaları bu sonucu gösterse de, Türkiye diğer ülkelere göre daha yoğun sosyal medya kullandığı için bu zaman aralığı belki de farklılık gösterebilir.

  webtekno
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Facebook’ta Paylaşım Yapmak İçin En Uygun Zaman Aralığı ! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top