728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  10 Eylül 2016 Cumartesi

  Elektronik radar uygulaması sona erdi


  Vatandaşların tepkisini çeken, adete tuzak gibi olan elekronik radar uygulaması sona erdi.

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  İçişleri Bakanı Soylu, "Tuzak radar uygulaması, elektronik radar uygulaması sona ermiştir" dedi.  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kurban Bayramı'nda yola çıkan vatandaşlara dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu.
  Güvenlik mensuplarının 24 saat görev bilinci içinde çalışacaklarını vurgulayan Soylu, "Hem sevdiklerinize kavuşabilmek, hem çocuklarınızla birlikte daha güzel bir hayatı temin edebilmek için yüzbinlerce broşür bastırdık, her gün dağıtıyoruz.  

  Trafik kurallarına uymalıyız. İnanın ki üzücü haber duymak istemiyoruz. Bunun için yaklaşık 282 bin 525 arkadaşımız güvenlik teşkilatımızın mensubu bayramda görev yapacak. Bunların 166 bin 325'i polis, 115 bin 200'ü jandarma diğerleri ise Sahil Güvenlik Komutanlığı mensubudur." değerlendirmesinde bulundu. 

  Bayramın huzur ve güven içinde geçmesini temin etmek için çalışacaklarını belirten Soylu, şunları kaydetti:

  "Sizin de bildiğiniz gibi son günlerde gazetelerde ve televizyonlarda, özellikle yol güzergahlarında 2013'te 'daha az kaza olsun, denetimi elektronik yapalım' diye konulan bir kanunun belki de yanlış yorumlanmasıyla vatandaşlarımız sıkıntı çekmektedir. 

  Bunun bilinci içerisindeyiz. Yani radar uygulamalarının ve bir takım elektronik denetimlerin özellikle ağır bir cezayla karşı karşıya bıraktığı vatandaşlarımıza bir açıklığı getirmek istiyoruz. Evet, hükümetimiz yeni bir düzenleme yapmış, bugün de Maliye Bakanlığıyla bakanlığımız ve Emniyet Genel Müdürlüğümüz arasında 10 gün içerisinde yürürlüğe girecek bir protokol imzalanmıştır. Çok açık; öyle tuzak radar uygulaması, elektronik radar uygulaması sona ermiştir, bunu çok net bir şekilde söylemek istiyorum." 

  Bakan Soylu, trafik kontrollerinde ve ceza uygulamalarında vatandaşı düşünen yeni bir anlayışla düzenlemeler yaptıklarına işaret etti.

  NTV
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Elektronik radar uygulaması sona erdi Rating: 5 Reviewed By: Bora Arslantürk
  Scroll to Top