728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  28 Eylül 2016 Çarşamba

  Dünya'ya Büyük Bir Meteor Çarptı!


  Avustralya’nın Queensland eyaletine bağlı Gladstone kenti taraflarında, son zamanların en büyük meteoru düştü.

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Avustralya’nın Gladstane şehrinde yayın yapan yerel bir web sitesinin aktardığı bilgiye göre gökyüzünde aniden beliren ve hızla yaklaşan parlak bir ışık gören bölge sakinleri, ışığın düştüğü alana doğru akın ettiler. Gladstone sahillerini tıpkı güneş gibi aydınlatan ve büyük bir gürültüyle düşen dev ışık kütlesi, bölgede şiddetli bir sarsıntının meydana gelmesine ve civardaki bazı binaların camlarının kırılmasına sebep olmuş.


  Önce ne olduğu anlaşılmayan cismin Harvard Üniversitesi'nden astrofizikçi Prof. Jonathan McDowell tarafından yapılan açıklamayla büyük bir meteor olduğu ortaya çıktı. 

  Prof. Jonathan McDowell’ın açıklamasına göre meteorun denize çarpması esnasında ortaya çıkan ışık parıltısının yüzlerce kilometre öteden dahi görülebildiği, 1 metre çapındaki bu meteorun son yıllarda Dünya’ya çarpan en büyük meteor olduğu belirtildi.

  Meteorun düşme esnasında ortaya çıkan parıltıya ait en görüntülerin yer aldığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.  webtekno  etiketler:Dünya'ya Büyük Bir Meteor Çarptı!, gündem
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Dünya'ya Büyük Bir Meteor Çarptı! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top