Facebook'da Çoklu Dilde Paylaşım Yapma Rehberi - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

24 Eylül 2016 Cumartesi

Facebook'da Çoklu Dilde Paylaşım Yapma Rehberi


Facebook birden fazla dilde paylaşım yapıp''evrensel mesajlar'' verebileceğiniz çoklu dil özelliği kulanımını anlatacağız.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Dünyanın en fazla kullanıcıya sahip sosyal medya platformu olan Facebook, pek çok farklı dilde konuşan milyonlarca insanın da bir araya gelmesini sağlıyor. Ve muhtemelen sizin de Facebook arkadaş listenizde sizden farklı dilde konuşan, anadili Türkçe'den farklı olan birileri mevcuttur. İşte bu gibi durumlarda paylaşımlarınızda arkadaş listenizde bulunan herkesin dilini kullanabileceğiniz bir yöntem bulunmakta; çoklu dil seçeneği.

Ayarlar>Dil Ayarları kısmından aktif edebileceğiniz özellik sayesinde Facebook gönderilerinizi birden fazla dil seçeneğinde yazabilmektesiniz. Bu seçenekleri yine kendinizin seçmesini sağlayan sistem, memnun olmadığınız çevirileri düzenleme seçeneği de sunmakta.Kendi Facebook hesabınızın başka sahip olduğunuz Facebook sayfasında kullanabileceğiniz, özelliği aktif etmek için Ayarlar>Genel kısmından ''Birden Fazla Dilde Gönderi Yaz''ı seçmeniz yeterli olacaktır.

webteknoetiketler:Çoklu Dilde Paylaşım Yapma Rehberi, facebook,

Post Top Ad