Çoğu Kullanıcının Bilmediği İşe Yarar 5 İphone Özelliği - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

3 Eylül 2017 Pazar

Çoğu Kullanıcının Bilmediği İşe Yarar 5 İphone Özelliği


Belki de buralarda bilmediğiniz bir kaç iPhone özelliği olabilir.

Apple’ın dünyaya armağanı iPhone, basit fakat işlevsel arayüzü ile çıktığı ilk günden beri tüketicinin gönlüne taht kurdu.

Peki, iPhone kullanıcıları iPhonelarının her özelliğini biliyorlar mı?

Biz de sizler için oldukça güzel olan ancak birçok kişi tarafından daha varlığından haberi olunmamış, en az bilinen 5 iPhone özelliğini listeledik. Buyrun beraber bakalım:


1- Kendi Kendini İmha Eden Mesajlar GönderiniMessage kullanıyorsanız sesli ve görüntülü mesajlarınızı kendi kendi imha etmesi için programlayabilirsiniz. Bu ayarları Ayarlar / Mesajlar bölümünde bulabilirsiniz.

2- Raf veya Tablolarınız için Su Terazisini KullanınPusula uygulamasına girip sola kaydırdığınızda su teraziniz açılacak ve tablonuzu kusursuz asabileceksiniz.

3- Hangi Uygulamanın Ne Kadar Batarya Tükettiğini GörünAyarlar / Batarya kısmından hangi uygulamanın daha çok bataryanızı tükettiğini görebilirsiniz. (Androidciler iyi bilir)

4- Daha Önce Bulunduğunuz Konumlara Bakabilirsiniz“Ya geçen hafta hangi mekandaydık?” sorusu artık tarih oldu. Çıkarın iPhone’nunuzu ve Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri > Sistem Servisleri altında en son nerelerde olduğunuzu görebilirsiniz.

5- Grup Mesajlarını Sessize AlınBir gruptasınız ve çok mesaj geliyor ancak çıkamıyor musunuz? Tıpkı Whatsapp’ta olduğu gibi iMessage üzerinden de grup mesajlarını sessize alabilir uyarılardan kurtulabilirsiniz.

Bunun için grup mesajına gidip "Detaylar" seçeneğine tıklayıp "Rahatsız Etme" özelliğini aktifleştirmeniz yeterli.


Post Top Ad