Çin Stratosfer'e Turistik Geziler Düzenleyecek - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

7 Eylül 2016 Çarşamba

Çin Stratosfer'e Turistik Geziler Düzenleyecek


Çin'de geliştirme aşamasında olan bir uzay tema parkı, derin uzayda gerçekleştirilecek yüksek irtifa balon uçuşları için çalışmalarını sürdürüyor.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Çin Stratosfer'e Turist Gönderiyor!
ABD merkezli Virgin Galactic şirketi, gelecek süreçte uzaya yapılacak 20 milyon dolarlık turistik geziler için çalışmalarını sürdürüyorİnsanların daha ucuz fiyat seçenekleri ile uzaya gitme yönündeki tercihlerine odaklanan diğer şirketler ise çeşitli kampanyalarını şimdiden oluşturuyorlar.


Birkaç yıl içerisinde gerçekleşmesi beklenen uzay uçuşları öncesinde, Çin'de yer alan uzay tema parkı, yüksek irtifa balon uçuşlarına hazırlanıyor.

Projenin başarıyla tamamlanması halinde birkaç yıl içerisinde Çin'den uzaya balonuyla turistik geziler yapılabilecek.
Engadget'ın haberine göre Çin'in yüksek irtifa balon uçuşlarının ilk etapta yolcuları stratosfer seviyesine çıkaracağı ifade ediliyor.


"Deep Space" olarak adlandırılan uzayın derinliklerine yapılması planlanan uçuşların ilk aşamasını oluşturacak çözüm, ucuz bir uzay seyahati deneyimi sunmayı amaçlıyor.
Basınçlı yolcu kapsülü olarak adlandırılan balonlarla yapılacak yolculuk, yeryüzünün 15 mil (24, 14016 km) üstünde gerçekleştirilecek


Şirket mesafenin Dünya'yı tüm boyutlarıyla görmeye yetecek kadar uzak olduğunu söylerken, gelecek süreçte bu performansın daha da artacağını dile getiriyor

SDN - ShiftDelete.Net

Post Top Ad