728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  7 Eylül 2016 Çarşamba

  Çin Stratosfer'e Turistik Geziler Düzenleyecek


  Çin'de geliştirme aşamasında olan bir uzay tema parkı, derin uzayda gerçekleştirilecek yüksek irtifa balon uçuşları için çalışmalarını sürdürüyor.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Çin Stratosfer'e Turist Gönderiyor!
  ABD merkezli Virgin Galactic şirketi, gelecek süreçte uzaya yapılacak 20 milyon dolarlık turistik geziler için çalışmalarını sürdürüyor  İnsanların daha ucuz fiyat seçenekleri ile uzaya gitme yönündeki tercihlerine odaklanan diğer şirketler ise çeşitli kampanyalarını şimdiden oluşturuyorlar.


  Birkaç yıl içerisinde gerçekleşmesi beklenen uzay uçuşları öncesinde, Çin'de yer alan uzay tema parkı, yüksek irtifa balon uçuşlarına hazırlanıyor.

  Projenin başarıyla tamamlanması halinde birkaç yıl içerisinde Çin'den uzaya balonuyla turistik geziler yapılabilecek.
  Engadget'ın haberine göre Çin'in yüksek irtifa balon uçuşlarının ilk etapta yolcuları stratosfer seviyesine çıkaracağı ifade ediliyor.


  "Deep Space" olarak adlandırılan uzayın derinliklerine yapılması planlanan uçuşların ilk aşamasını oluşturacak çözüm, ucuz bir uzay seyahati deneyimi sunmayı amaçlıyor.
  Basınçlı yolcu kapsülü olarak adlandırılan balonlarla yapılacak yolculuk, yeryüzünün 15 mil (24, 14016 km) üstünde gerçekleştirilecek


  Şirket mesafenin Dünya'yı tüm boyutlarıyla görmeye yetecek kadar uzak olduğunu söylerken, gelecek süreçte bu performansın daha da artacağını dile getiriyor

  SDN - ShiftDelete.Net

  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Çin Stratosfer'e Turistik Geziler Düzenleyecek Rating: 5 Reviewed By: Zuhal Özden
  Scroll to Top