Blackberry, Sektöre Hoşçakal mı Diyor ? - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

25 Eylül 2016 Pazar

Blackberry, Sektöre Hoşçakal mı Diyor ?


Son yıllarda istediği başarıyı yakalayamayan Blackberry, akıllı telefon pazarından çekilebilir. Konuyla ilgili dedikodu ve iddialar dolaşmaya başladı.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Blackberry kepenkleri mi indiriyor?
Priv modeli ile beraber Android platformuna geçiş yapan Blackberry, her ne kadar fena sayılmayan satışlar elde etmiş olsa da istediğini alamadı. Nitekim bu durum, şirketin sonu olabilir.

Akıllı telefon pazarından çekiliyor mu?
Yıllarca kendi işletim sisteminin arkasında duran ve Android'in gelişmesine karşı 'yıkılmadım ayaktayım' politikası güden şirket, ne yazık ki sona yaklaşmış olabilir. Ortaya atılan iddialara göre firma, yakın bir zamanda akıllı telefon pazarından çekilmiş olacak.


Satışların düşük seyretmesi, bahsi geçen kararın temel nedeni konumunda. Nitekim Priv ile beraber istediği başarıyı gösteremeyen Blackberry, haliyle yeni kararlar almak zorunda.

Birkaç gün sonra açıklanacak
Piyasalarda dolaşan dedikodular, şirketin birkaç gün içerisinde geri çekilme kararını açıklayacağını söylüyor. Bundan böyle donanım üretimi gerçekleştirmeyecek olan firma, sadece yazılım - uygulama bandında yeni içerikler üretecek.

shiftdelete


etiketler:Blackberry, Sektöre Hoşçakal mı Diyor ?, blackberry, akıllı telefon,

Post Top Ad