Bir insan maksimum ne kadar hıza ulaşabilir? - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

30 Eylül 2016 Cuma

Bir insan maksimum ne kadar hıza ulaşabilir?


İnsan gücüyle çalışan bir aracın bugüne kadar maksimum ulaşabileceği hızı düşündünüz mü? İnsanlık, bugüne kadarki en yüksek hızına ulaşmış durumda.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Hız, insanlığın başlangıcından bu yana sahip olmak istenen bir avantaj olarak öne çıkmıştır.
Bir insan ne kadar hıza ulaşabilir?
Günümüz hayatındaki anındalık göz önüne alındığında artık daha da önem kazanan "hızlı olma" son süreç itibariyle maksimuma ulaşmış durumda.

Battle Mountain, Nevada'da gerçekleşen 2016 World Human-Powered Speed Challenge'da AeroVelo tarafından yapılan Eta bisikleti iki kez rekor kırdı.

Tamamen insan gücüyle çalışan bisiklet, 89 mph(144,1811 km/s) hıza ulaştı. 


İnsanın ulaşabileceği en yüksek hıza ulaşıldı!
CNET'te yer alan habere göre, 14 Eylül 2016 tarihinde Todd Reichert'ın kullandığı bisiklet 88.26 mph(142.04 km/s) hıza ulaşarak 2015 yılında elde edilen 86.65 mph'lik rekoru kırmayı başarmıştı.

Todd Reichert'ın, kırdığı 1 yıllık rekoru geliştirmesi ise çok uzun sürmedi.

Todd Reichert'ın tamamen insan gücü ile çalışan bisikleti 89.59 mph(144,1811 km/s) hıza ulaşarak, kendine ait rekoru ikinci kez kırdı.

Todd Reichert ile AeroVelo ortaklığı, uzun zamandır önemli projelere imza atıyordu.

2010 yılında "ornithopter" adındaki aracı geliştiren Todd Reichert ve AeroVelo, 2013 yılında ise Sikorsky Ödülü'nü kazanmıştı.


AeroVelo şirketi ile Todd Reichert'in "insan gücünü" odaklarına alarak çalışmalarını gerçekleştirmeye devam edeceklerini söyleyebiliriz.

SDN - ShiftDelete.Net

Post Top Ad