728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  19 Eylül 2016 Pazartesi

  Artık Kıyafet Seçimi İçin Sadece Telefon Yeterli !


  Kıyafet denemek ile artık zaman kaybetmeyeceksiniz

  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Kadın dünyasının en zorlu seçimlerinden biri olan özel günlerde kıyafet seçimi gerçekten saatlerce sürebiliyor. Bir bir denenen kıyafetler özellikle kombin denilen duruma girildiğinde ise işler çığırından çıkmakta. Ancak bunu önlemek adına artık Augmented Reality, yani Arttırılmış Gerçeklik imdadınıza yetişecek.

  Sadece çıplak bir şekilde ayna karşısına geçip elinize telefonunuzu alarak gardırobunuzda bulunan kıyafetleri tek tek denemek yerine cihazınız üzerinden üzerinizde nasıl duracağını, yakışıp yakışmadığını görebileceksiniz.

  Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi seçim yapabilme durumu özellikle kadınların işine yarayacakken bu tarz bir uygula türleri olmasına rağmen AR ve 360 derecelik seçeneği sayesinde çok daha iyi olacak. Yani sadece resim ile görür gibi önden bakmak yerine tam tur dönerek kıyafetinizin arkasının da size uygun olup olmadığını görebileceksiniz. Bu tarz gelişmelerin ise 360 derecelik kameraların yaygınlaşması ve AR uyumlu telefonlar sayesinde olabileceği bekleniyor. Ki yukarıda görebileceğiniz gibi bu tarz çalışmalar başladı bile.

  Peki, eğer böyle bir uygulama ve teknoloji geliştirildikten sonra ilerleyen yıllarda kadınlar ve erkekler hangi kıyafeti giyeceğini sizce bu şekilde yapmaya geçecek mi, yoksa üzerinde mutlaka görmek isteyerek yöntem değiştirmeyerek devam edilir mi? Cevaplarınızı bekliyoruz.

  webtekno


  etiketler:akıllı telefon, kıyafet seçimi, Artık Kıyafet Seçimi İçin Sadece Telefon Yeterli !,

  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Artık Kıyafet Seçimi İçin Sadece Telefon Yeterli ! Rating: 5 Reviewed By: Bora Arslantürk
  Scroll to Top