Apple İphone 7 Ve Modelleri İçin Su Geçirmeme Garantisi Vermiyor ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

8 Eylül 2016 Perşembe

Apple İphone 7 Ve Modelleri İçin Su Geçirmeme Garantisi Vermiyor !


7 Eylül'de tanıtılan iPhone 7 modelleri, aynı zamanda ilk defa bir iPhone'da suya karşı dayanıklılık sunuyor.

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Ancak iPhone 7 modelleri suya karşı garantili değil! İşte detaylar.

Apple Sıvı Teması İçin Garanti Vermiyor!
Yeni nesil iPhone’ları tanıtan Apple, iPhone 7 modellerinde birçok ilke de yer verdi. Bunlardan birisi olan suya karşı dayanıklılık konusunda ise Apple bekleneni vermeyebilir.

iPhone 7 Suya Karşı Garantili Değil!
Günümüzde birçok amiral gemi modelde gördüğümüz suya karşı dayanıklılık nihayet iPhone modellerine de geldi. IP67 sertifikasına sahip olan iPhone modelleri, suya, sıçramaya ve toza karşı dayanıklılık sunsa da Apple bu konuda garanti vermiyor.
Yapılan açıklamada yeni nesil iPhone modellerinin 60529 sayılı IEC standardı kapsamında IP67 derecesini elde ettiğini belirtilirken “Suya, sıçramalara ve toza dayanıklılık kalıcı değildir ve normal kullanıma bağlı yıpranma sonucunda azalabilir.” denildi.


Islak bir iPhone’u şarj etme konusunda uyaran Apple, temizleme ve kurulama yönergeleri için kullanma kılavuzunu işaret etti. Ayrıca Apple yapığı açıklamada “Sıvı temasına bağlı hasarlar garanti kapsamında değildir.” ifadesine de yer verdi.

Şu ana kadar müşteri memnuniyeti konusunda en iyi firmalardan olan Apple, böylesine riskli bir konuda gayet net bir şekilde açıklama yapmış ve telefonun sıvı temasına karşı garantili olmadığını ilk baştan söylemiş.

Son olarak söz konusu su geçirmezlik özelliğinin düşmelere yada yağmur altında vb. kullanımlar için olduğunu belirterek sıvı teması konusunda yine de hassas davranmanız gerektiğini belirtelim.

shiftdelete


Post Top Ad