Airbus A 300 tipi uçak kütüphaneye dönüştürüldü - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

31 Ocak 2017 Salı

Airbus A 300 tipi uçak kütüphaneye dönüştürüldü


Airbus A 300 tipi uçak, kütüphaneye dönüştürüldü.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Çankırı Belediyesi tarafından çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla uçuş ömrünü tamamlamış Airbus A 300 tipi uçak, kütüphaneye dönüştürüldüAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya,törende yaptığı konuşmada, muhteşem bir eserin açılışında yer almaktan mutluluk duyduğunu söyledi.Kaya, Çankırı'ya dev bir uçağın indiğini belirterek, eğitim öğretim yılının başında güzel bir eser açmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Belediye Başkanı'nın bu çalışmayla Çankırılı gençlerin "uçak hızıyla" hayata hazırlanmaları için proje yaptığını anlatan Kaya, şunları kaydetti:"Çocuklar uçak kütüphanede tefekkür etmeyi öğrenecek. Burada kitap okumaya çıkarken önce tefekkür etmeyi ve kainatı okumayı gerçekleştirecekler. 

YENİ PROJE DENİZALTI KÜTÜPHANESİ

Belediye Başkanı İrfan Dinç de çocuk projelerine çok önem verdiklerine dikkati çekti.

Belediyenin projelerinin dünyaya örnek olduğunu belirten Dinç, "Çankırı Belediyesinin çocuk projeleri hem Türkiye'ye hem dünyaya model olacak projelerdir. Çocuklarımızla ilgili temalı kütüphaneler yapıyoruz. Üç kütüphane düşündük. Tren kütüphanemiz açıldı. Uçak kütüphanemiz bugün açılıyor. Gemi kütüphanemiz için çalışmalarımız sürüyor." diye konuştu.

sabah

Post Top Ad