Acil Teslimatlarda Yeni Dönem - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

25 Eylül 2016 Pazar

Acil Teslimatlarda Yeni Dönem


Dronelar yavaş yavaş hayatımızın içine giriyor. 

SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Özellikle kargo dağıtımı amacıyla firmaların test ettiği bu cihazlar, acil teslimatlar içinde büyük önem taşıyor!

Acil teslimatları dronelar yapacak!
Kargo taşımacılığı sektörününde her geçen gün devam eden gelişim, insanları uzak mesafeden gelen bir paket için günlerce beklemek zorunda kalmaktan kurtardı. Ancak bazı teslimatlar için günleri bir kenara bırakalım, saatler ile yarışmak gerekiyor.

Lojistik sektöründe dünya genelinde başarısını kanıtlayan firmalardan birisi olan UPS, bu konuda yeni bir çalışmaya imza atıyor. Massachusetts merkezli drone şirketi CyPhy Works ile işbirliğine giden lojistik devi, sağlık ürünleri gibi acil teslimatları dronelar ile yapmak için ilk testlere başladı.


Acil Teslimatlar için Dronelar Kullanılacak!
Atlantik'te bir ada üzerinde yapılan testte yaz kampında yer alan bir şahısa, sahte astım iğneleri yaklaşık 5 kilometre mesafeden sekiz dakika içerisinde teslim edildi. 


Ancak, Amazon gibi devlerin drone ile daha uzun mesafelere ağır yükler taşıdığını göz önünde bulundurduğumuzda, UPS bu basit uçuşu sadece ileride sunacağı çözümleri göstermek için gerçekleştirmiş olmalı.

Test sırasında CyPhy’ın havadan keşif drone’u olarak nitelendirilen PARC modeli kullanıldı.

Termal görüntüleme ve hedef izleme gibi yetenekleri sahip olan drone’un, çift GPS ünitesi ve birçok anten kontrolü her zaman elinizde bulunumasını yanı sıra, yüksek çözünürlüklü kameradan gelen görüntülerin sorunsuz bir şekilde aktarılmasını sağlıyor.

shiftdeleteetiketler;Acil Teslimatlarda Yeni Dönem, drone 

Post Top Ad