728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  15 Ağustos 2016 Pazartesi

  Yeni Teknoloji Akıllı Dövme !


  Massachusetts Instıtute Of Technology (MIT) ile Microsoft, gerçekleştirdikleri işbirliği çerçevesinde, kullanıcılara akıllı dövme çözümü sunuyorlar. Artık dövmeleriniz de akıllı olacak.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


  MIT İle Microsoft'tan Akıllı Dövme!
  MIT, Microsoft ile gerçekleştirdiği işbirliği sonrasında akıllı elektrik cihaz deneyimini giyilebilir teknolojilere uyarlıyor.

  Akıllı giyilebilir teknolojiler kapsamında, kullanıcıların vücutlarında yer alan dövmeler akıllı hale gelecek. Kullanıcılar böylece dövmelerinden akıllı cihaz deneyimini yaşayabilecekler.
  MIT-Microsoft'un akıllı dövme çözümü
  MIT ile Microsoft Research ekipleri tarafından gerçekleştirilen çözümün adı DuoSkin olarak belirlenmiş durumda.

  Çift arayüze sahip geçici metal dövme olarak kullanıcılara hizmet verecek olan DuoSkin, "trackpad" özelliği gösterecek.

  MIT Media Lab araştırmacıları dövmenin ayrıca akıllı telefon, masaüstü bilgisayar gibi platformlara giriş sağlayacak bir düğme niteliği göstereceğini de ekliyorlar.

  Kullanıcıların vücut sıcaklıklarına bağlı olarak çeşitli renk değişiklikleri gösterecek dövmeler, NFC özellikteki cihazlara benzer olarak işlev görecek.  Araştırma ekibinin liderlerinden biri olan Cindy Hsin-Liu Kao çözüm ile ilgili yaptığı açıklamada; dövmelerin kullanıcı bedenlerine aktarma sürecinin oldukça kolay olduğunu belirtti.

  Kullanıcıların tercihlerine göre çeşitli tasarım seçenekleri barındıracaklarını dile getiren Kao, dövmelerin yüzük, bileklik gibi şekillerde hizmet verebileceğini sözlerine ekledi.  Engadget'ta yer alan habere göre MIT-Microsoft araştırmacıları tarafından meydana getirilen akıllı dövmelerin piyasaya sürülme durumlarına ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

  shiftdelete

  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Yeni Teknoloji Akıllı Dövme ! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top