728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  15 Ağustos 2016 Pazartesi

  Türk Polisine Yardım Edecek Yerli Drone: Akıncı 3000


  Drone'lar artık Türk polisine görevlerinde eşlik edecek.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


  Özellikle askeri alanda yaptığı teknolojik araçlar ile adından sıkça -ve gururla- söz ettiğimiz ASELSAN bir önemli cihaza daha imzasını attı. Göktürk A.Ş. ile ortak bir çalışma yürüten ASELSAN, Akıncı 3000 adlı yerli drone'u üretti.

  Askeri alan için üretilen ve bu bağlamda birbirinden önemli özelliklere sahip olan AKN 3000, günümüzde karşımıza çıkan üst seviye askeri drone'larda mevcut olan çoğu özelliği de barındırmakta. 50 dakikaya yakın uçuş süresine sahip olan AKN 3000, üç bin metre irtifası ile de dikkat çekmekte. Saatte 90km'lik hıza sahip olan drone, belli seviye rüzgarlı havalarda da görev yapabilmekte.  Video kayıt ve aktarımı konusunda HD hizmet sunan AKN 3000, 5km'ye kadar da HD görüntü aktarımı sunabilmekte. Askeri standartlar çerçevesinde, yüksek kalitede parçalardan üretilen drone, IP69k, IP69 , IP67 ve MIL sertifikalarına da sahip.

  AKN 3000'in şu an için askeri alan için üretilmiş durumda ancak önümüzdeki yıllarda siviller için de farklı modellerin üretilmesi bekleniyor.


  webtekno
  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Türk Polisine Yardım Edecek Yerli Drone: Akıncı 3000 Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top