Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı Kapatıldı ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

15 Ağustos 2016 Pazartesi

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı Kapatıldı !


Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı yani TİB, bugün yayınlanan kararname ile kapatılarak BTK'ya devredildi. Peki, TİB'in kapatılması internet kullanıcılarını nasıl etkileyecek?


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİNTİB Kapatıldı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde 15 Temmuz gecesi yaşanan üzücü olayların ardından alınan tedbirler kapsamında Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı yani TİB’in kapatılacağını açıklamıştı.
Sizlerle paylaştığımız bu haberin üzerinden iki hafta geçti ve bugün 670 ve 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamelerin getirdiği değişikliklerden birisi de, TİB'in kapatılması oldu.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı Kapatıldı!
23.07.2005 tarihli Resmi Gazete kararı ile yürürlüğe giren ve özellikle internet sitelerine uygulanan erişim engellerinden sorumlu olması nedeniyle kullanıcılardan bolca eleştiri alan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı, bugün yayınlanan kararname ile tamamen kapatıldı. Kapatma kararı ile birlikte TİB'in tüm yetkileri Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na devredildi.

Ayrıca, yasal dinleme ve iletişimin tespiti sürecini yöneten Bilgi Sistemleri Dairesi başta olmak üzere, alınan kararların hukuki yönetimini yürüten Hukuk Dairesi, network ve donanım altyapısını hazırlayan ve işleten Teknik İşletme Dairesi, internette işlenen belirli suçlarla mücadele işlemlerinin yapıldığı İnternet Daire Başkanlığı ve tüm bu iş ve işlemlerin destek hizmetlerini, evrak ve arşiv sistemini yöneten İdari Daire Başkanlığının, doğrudan BTK Başkanı'na bağlı olarak görev yapacağı açıklandı.

shiftdelete

uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad