Pokemon GO'ya Ülke Genelinde İlk Yasak - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

6 Ağustos 2016 Cumartesi

Pokemon GO'ya Ülke Genelinde İlk YasakÇizgi filmi de çok tutulmuştu ve kendini pokemon sanıp balkondan atlayan çocuklar sebebi ile bazı ülkelerde yasaklanmıştı.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Çizgi filminde olduğu gibi oyununda da ilgi çok yoğun ve yasaklar da beraberinde geliyor.Tüm dünyayı kasıp kavuran ve sadece 5 gün içerisinde mobil oyun tarihinin en popüler oyunu olan Pokemon GO, şu ana kadar bazı ülkelerde camı ve tapınaklarda yasaklanmıştı. Bu defaysa Pokemon GO için ilk ülke genelinde yasak geldi.


Pokemon GO İran’da Yasaklandı!

Oynanış özellikleri olarak oyuncuların tek bir noktada oturup oynamasından ziyade dolaşmasını, yürümesini esas alan Pokemon GO, İran Hükümeti tarafından tüm ülke genelinde yasaklandı.

Güvenlik gerekçesi ile yasaklanan Pokemon GO için hükümet, oyuncuların izinsiz bir şekilde özel arazilere girmesi ve bu durumun tehlikeli sonuçlar doğurabilecek olmasından ötürü oyuna yasak getirdiğini açıkladı.

Oyun ilk yayınlandığı andan beri gelmesi tahmin edilen bu yasaklardan ilk ülke genelinde yapılan yasağın İran’dan gelmesi pek şaşırtıcı olmadı.

Ancak bu yasağın ilk son olmayacağını düşünüyorum. İran’ın ardından başka ülkelerde aynı sebeplerden oyunu yasaklayabilir.


SDN - ShiftDelete.Net

uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad