728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  31 Ağustos 2016 Çarşamba

  PewDiePie İŞİD'e Katıldım'' Dedi !


  Sosyal medyanın en popüler isimlerinden PewDiePie, bir anda bütün okları üstüne çekti.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  YouTube'un 'altın çocuğu' ve sosyal medyanın en tanınmış yüzlerinden biri haline gelen YouTuber Felix Kjellberg, daha bilindik adı ile 'PewDiePie', YouTube'da olduğu kadar Facebook ve Twitter'da da ciddi bir takipçi kitlesine sahip.

  Hatta PewDiePie'ın hem Facebook, hem de Twitter sayfalarında, onaylanmış hesapların sahip olduğu 'mavi tik' de mevcuttu. Mevcuttu diyoruz çünkü Twitter bir sebepten ötürü Felix'in hesabındaki mavi tiki kaldırdı.

  İşte bu olay üzerine hayranları tarafından pek çok soruya maruz kalan PewDiePie, espiri amaçlı bir cevap vermek isteyince ortalığı karıştırdı. İnsanların ''Twitter mavi tikini neden kaldırdı?'' sorusu üzerine Felix, yine kendisi gibi ünlü bir YouTuber olan 'jacksepticeye'ı da etiketleyerek şöyle söyledi; ''Jack ile İŞİD'e katıldığım için hesabım doğrulanmadı''.  Aslında Felix'in bunu tamamen espiri amaçlı söylediği belliydi. Fakat böylesine ölüm saçan bir terörist grubunu şaka unsuru yapması, sosyal medyada Felix'i takip edenleri ikiye ayırdı. Kimileri Felix'in bu mesajına gülüp geçse de çoğu kişi ağır eleştirilerle dolu tweet'leri ile Felix'e olan öfkesini dile getirdi. Bir diğer tepki de YouTube'aydı.

  Terör konusuna oldukça hassas bir şekilde yaklaşan pek çok kullanıcı YouTube'a, Felix'e bazı yaptırımlar uygulamaları gerektiği yönünde mesajlar gönderdi. Felix, söz konusu tweet'i henüz kaldırmış ya da konuyla ilgili bir açıklama yapma gereği duymuş değil (ki bence de çok büyütülecek bir şey olduğunu sanmıyorum).

  webtekno
  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: PewDiePie İŞİD'e Katıldım'' Dedi ! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top