Nikola Tesla Uzay Gemisi Tasarlamış! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

17 Aralık 2016 Cumartesi

Nikola Tesla Uzay Gemisi Tasarlamış!


Çağın en ileri görüşlü mucitlerinden Nikola Tesla’nın 1900’lü yıllarda aldığı gizemli kalan patenti Tesla’nın ölmesine yakın zamanlarda bir uzay gemisi tasarladığını gösteriyor.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


Nikola Tesla ile ilgili bugüne kadar çıkan haberlerden Tesla’nın yaşadığı döneme göre geleceği görebilen üstün zekaya sahip bir mucit olduğunu öğreniyoruz.

Günümüzdeki akıllı telefonları 90 yıl öncesinde tahmin edebilen ileri görüşlü mucit Tesla'nın fikrine ait bir gizemli patent ortaya çıktı. O dönemde helikopter ve uçak birleşimi bir çeşit h
Nikola Tesla’nın ölmesine yakın zamanlarda kuşları çok sevdiği ve her gün New York Centeral Park’ta kuşları beslediği, hatta oradaki kuşlarla konuştuğu biliniyordu. Tesla’ya yakınlaşmak için Tesla’ya kuşları beslemesi adına tuzsuz fıstık getiren Otis T. Carr, bu yöntemle Nikola Tesla ile sık sık görüşme imkanı buluyordu.Tesla ile uzun vakit geçirme şansı yakalayan Otis T. Carr, Nicola Tesla’nın serbest enerji jenatörü ve bir uzay gemisi icat ettiğini iddia etmiş ve kendisi Tesla’nın bu icadını patentlemiş.

Carr, 1959 yılında aldığı patente göre kendisinin serbest enerji üreten jeneratör ve uzay gemisi inşa ettiğini belirtmiş ve bu projelerine belli bir miktar para harcadığını öne sürmüştür.


Bilim kurgu filmlerinden bildiğimiz uzay gemisi görünümündeki bu araç, Otis T. Carr tarafından inşa edildikten sonra uçurulması denenmiş ancak deneme başarısız olmuştur.


Belki de çağın dehası Nikola Tesla, eğer Otis’ten önce hayatını kaybetmeseydi bu tasarladığı fikri deneyerek hayata geçirebilir ve başarılı olabilirdi. ibrit havacı olarak nitelendiren patent, tam anlamıyla bir uzay gemisi gibi tasarlanmış.


webtekno

Post Top Ad