728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  23 Ağustos 2016 Salı

  MEB destekleme ve yetiştirme kursları takvimi belli oldu  Milli Eğitim Bakanlığının öğrenci ve mezunlar için ücretsiz açacağı destekleme ve yetiştirme kurslarıyla ilgili kılavuz yayımlandı.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) öğrenci ve mezunlar için ücretsiz açacağı destekleme ve yetiştirme kurslarıyla (DYK) ilgili kılavuz yayımlandı.  Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, destekleme ve yetiştirme kurslarına öğrenci başvuruları 22-27 Eylül'de alınacak. Kurslar, birinci dönem, ikinci dönem ve yaz dönemi olarak üç dönemde açılacak.

  Kılavuza göre, birinci dönem kursları 3 Ekim'de başlayacak, 15 Ocak 2017'de sona erecek. İkinci dönem kursları 27 Şubat-4 Haziran 2017, yaz kursları ise 3 Temmuz-27 Ağustos 2017'de yapılacak.

  Ara sınıflardaki öğrencilerin tercih edebileceği ders sayısı ise 3'ten 5'e çıkarıldı.

  Ortaokulların 5, 6 ve 7'inci sınıflarındaki öğrenciler ile lisenin 9, 10 ve 11'inci sınıflarındaki öğrenciler en fazla 5 farklı dersten haftalık toplam 12 saate kadar, 8'inci sınıftaki öğrenciler ise en fazla 6 farklı dersten haftalık 18 saate kadar, 12'inci sınıf öğrencileri ile mezun durumundaki öğrenciler ise en fazla 6 farklı dersten haftalık 24 saate kadar kurs alabilecek.

  Sınıf oluşturma işlemleri "Türkçe sınıfı", "Matematik sınıfı" gibi ders bazlı yapılacak ve e-kurs modülünde buna göre sınıf oluşturulacak. Öğrenci devamsızlıkları, derslere göre takip edilecek.

  Geçen yıl yaklaşık 10 milyon öğrenciye ücretsiz kurs sağlandı
  Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yürütülen 2015-2016 yılı birinci dönem, ikinci dönem ve yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kurslarında, yaklaşık 10 milyon öğrenciye ücretsiz kurs imkanı sağlandı.

  Kurslarda öğretmenlere ve öğrencilere destek olmak amacıyla 40 bin soru geliştirildi, 3 bin 600 kazanım kavrama testi ve 30 değerlendirme sınavı yayımlandı.

  Ayrıca videolu soru çözümleri ve elektronik deneme sınavları teknoloji ile buluşturularak öğrencilerin ücretsiz bir biçimde erişimi sağlandı.

  eğitim ajansı


  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play

  etiket: 2016 destekleme ve yetiştirme kursları ne zaman açılıyor? 2016 destekleme ve yetiştirme kursları ne zaman başlıyor?
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: MEB destekleme ve yetiştirme kursları takvimi belli oldu Rating: 5 Reviewed By: Bora Arslantürk
  Scroll to Top