728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  17 Aralık 2016 Cumartesi

  Kilonun Beyne Olan Büyük Zararı !


  Bilim insanlarının yaptığı son çalışmalara göre kilolu insanların beyni, normal kilolulara göre çok daha hızlı yaşlanıyor.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Kilolu olan insanların beyni çok daha hızlı yaşlanıyor!
  Cambridge Üniversitesi'nde görevli olan bir grup bilim insanı, kilolu olmanın insan beyni üzerindeki etkilerini araştırırken çok ilginç birşeyle karşılaştılar. Orta yaşlı ve kilolu insanların beyin yapılarını inceleyen araştırmacılar, uzun bir süre kilolu olan kişilerin beyinlerinin çok daha hızlı yaşlandığını keşfettiler.

  Araştırmaya göre uzun bir süre kilolu olan orta yaşlı bireylerin beyni, sağlıklı kiloda olan bireylerin beyninden tam 10 yaş daha yaşlı olabiliyor. Bilim insanları, bu durumun nedeninin beyinde bulunan ve normal durumlarda yaşlılıkla azalan beyaz madde olduğunu tahmin ediyorlar.
  (56 yaşında, 19.5 vücut kitle indeksine sahip olan bir insan - 50 yaşında, 43.4 vücut kitle indeksine sahip olan bir insan)

  Beyaz madde, beynin farklı bölmelerindeki iletişimi sağlayan ve sinir liflerinden oluşan bir dokudur. Bu dokunun miktarının IQ puanını ve beynin çalışma hızını etkilemediği biliniyor.


  teknolojioku

  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Kilonun Beyne Olan Büyük Zararı ! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top