Intel'in Yeni Nesil İşlemcisi Kaby Lake ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

18 Ağustos 2016 Perşembe

Intel'in Yeni Nesil İşlemcisi Kaby Lake !


Intel'in yeni nesil Kaby Lake işlemci projesi, mevcut bilgisayarların kapasitelerini arttırmayı hedefleyecek. Bilgisayarların hızını ve yeteneklerini arttıracak Kaby Lake Projesi neleri içeriyor?


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Intel'in Yeni Nesil İşlemci Projesi! Kaby Lake
Intel, geçtiğimiz günlerde düzenlediği tanıtım etkinliğinde Project Alloy adıyla sanal gerçeklik gözlüğünü tanıtmıştı.

Kablosuz bir teknolojiye geçiş yaparak sanal gerçeklik piyasasına yeni bir boyut kazandırmayı hedefleyen Intel, herhangi ek bir platforma bağlı olmaksızın cihazının işlev göreceğini belirtmişti.

Açık kodlu olarak üretileceği ifade edilen ürünün 2017 yılının sonlarına doğru piyasaya yer alabileceğinin altı çizilmişti.
ABD merkezli teknoloji şirketi şimdi ise 7.nesil Core işlemci projesi için düğmeye basmış durumda.

Intel, Kaby Lake adındaki projesi ile mevcut bilgisayarların var olan kapasitelerini arttırarak, bilgisayar sektörüne de çağ atlatmayı planlıyor.

Intel'in yeni projesi: Kaby Lake
Intel'in 7.nesil Core işlemci projesinin temelleri geçtiğimiz yıl 6.nesil Skylake ile atılmıştı.

Temel mantıkta mevcut bilgisayarları geliştirmek ve kapasitelerini genişletmeye odaklanan proje, pek çok yeniliği odağına alıyor.

Intel, Project Alloy'da olduğu gibi, yeni nesil bir işlemci üretimi beraberinde daha verimli bir cihaz performansı için kablo bağlantılarını azaltmayı hedefleyecek.

Intel'in Skylake ve Broadwell projelerinde sağladığı 14 nanometrelik devre bağlantıları ise yeni proje ile 10 nanometrenin altında olacak.Kaby Lake projesinin adını Kanada, Ontario'nun Doğu tarafından bulunan Kaby Gölü'nden aldığı dile getiriliyor.

Intel CEO'su Brian Krizanich Intel Developer Forum 2016'da yaptığı sunumda Kaby Lake işlemcileriyle sunulan dahili grafik işlemcilerin bilgisayar oyuncularına yönelik olacağını belirtti.

Nitekim Intel yeni projesi ile oyuncuların oyun deneyimlerinde ekstra bir ekran kartına ihtiyaç duymayacaklarını dile getiriyor.

İkinci nesil USB-C beraberinde HDCP 2.2 desteğine sahip olacak 7.nesil Core işlemciler 4K video performanslarına zemin hazırlayacak.

Kaby Lake işlemcilerinin önümüzdeki sonbaharda satışa sunulması bekleniyor.

shiftdelete
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad