728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  21 Ağustos 2016 Pazar

  Hürkuş Uluslararası Sertifika Aldı  Ülkemizde üretilen yerli eğitim uçağımız Hürkuş, uluslararası alanda geçerliliği olan Tip sertifikasını aldı. İşte silahlanmış sürümü de gelecek olan yerli uçağımız Hürkuş!


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş. (TUSAŞ) tarafından geliştirilen yerli eğitimi uçağımız Hürkuş, uluslararası alanda geçerliliği olan Tip sertifikasını aldı.  Ülkemizde Tip sertifikasını almayı başaran ilk sivil üretim uçağımız olan Hürkuş, şu ana kadar başarılı test uçuşları ve kırdığı rekorlarla gündeme gelmişti.


  Hürkuş Artık Özgür!

  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilen, uluslararası geçerliliği olan Tip sertifikası, imalatı gerçekleşen bir ürünün bir yada daha fazla örneği alınarak standart kriterlere uygun olup olmaması neticesinde veriliyor.

  Bu sertifika sayesinde ise artık Hürkuş uçuş özgürlüğüne kavuştu diyebiliriz. İlk defa sivil imalatta bu belgeyi almaya hak kazanan Hürkuş, TUSAŞ tarafından 150’ye yakın bir mühendis kadrosu ile 10 yılda tamamlandı.

  5.500 parçadan oluşan Hürkuş, ayrıca daha önceden de Avrupa Havacılık ve Emniyet Ajansı (EASA) sertifikasını da almıştı.


  Silahlanmış Askeri Hürkuş Geliyor!

  A, B, C ve D modelleri ile karşımıza çıkacak olan Hürkuş, C modeli ile tamamen askeri bir uçak olacak. 1500 kilograma kadar yük taşıyabilecek olan Hürkuş ASELSAN’ın kızılötesi hedefleme sistemi olan FLIR ile donatılacak. Ayrıca Roketsan’ın Cirit ve UMTAS füzeleri de Hürkuş’ta kullanılabilecek.

  SDN - ShiftDelete.Net


  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Hürkuş Uluslararası Sertifika Aldı Rating: 5 Reviewed By: Bora Arslantürk
  Scroll to Top