728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  27 Ağustos 2016 Cumartesi

  Google'ın İnternet İçin Yeni Teknolojisi Yapay Zeka


  İnternet kullanımını rahatlatmak ve veritabanı üzerinde oluşacak yükü azaltmak adına Google tarafından yeni bir yapay zeka geliştiriliyor. Yapay zeka, görseller üzerinde çalışacak.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


  Google İnternet Kullanımını Rahatlatacak
  İnternet devi Google yepyeni bir teknolojiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bugüne kadar yaptığı çalışmalarla Google ağının altyapısını güçlendirmeye çalışan firma şimdi de son derece önemli bir kullanıcı hizmeti için yapay zeka geliştiriyor.

  Yapılan çalışmalara göre bu yapay zeka görsel dosyaların sıkıştırılmasında önemli bir çözüm olabilir.

  Çözünürlük değerleri arttıkça internet üzerinde yüklenen görsellerin de boyutları anormal ölçüde artıyor. İşte geliştirilen yapay zeka bu noktada devreye giriyor.


  Yeni Yapay Zeka Görsel Sorununu Ortadan Kadıracak
  Araştırma ekibi 6 milyon sıkıştırılmış fotoğrafı aldı ve onları 32x32'lik minik parçalara ayırdı. Nöral ağ 100 adet yeterince sıkıştırılamamış fotoğrafı buldu ve onların nasıl daha da az yer kaplayacağını öğrenmeye çalıştı.  Aslında buradaki doğru kelime "verimli olabilmek." Üretilen bu yeni yapay zeka sıkıştırılan görsel dosyaları ayıklayacak ve onları daha verimli bir şekilde sıkıştırmaya çalışacak. Bu özellik sayesinde sunucular üzerindeki yük de belli oranda kakmış olacak. 

  Google'ın yapay zekasının ne zaman hazır olacağı bilinmez ama hizmete açıldığında internet altyapısına hayli destek olacağını da kabul etmek gerekiyor.

  shiftdelete
  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Google'ın İnternet İçin Yeni Teknolojisi Yapay Zeka Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top