728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  18 Ağustos 2016 Perşembe

  Dünyanın En Büyük Hava Aracı İlk Uçuşunu Yaptı !


  Popo şeklindeki dünyanın en büyük hava aracı Airlander 10, 20 dakikalık test uçuşunu başarıyla tamamladı.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN  Tam olarak ne olduğu bilinmeyen uçak, zeplin ve helikopter karışımı ve ayrıca görünüşüyle de popoyu andıran bir garip hava aracı Airlander 10, ne kadar garip olsa da dünyanın en büyük hava aracı olma özelliğini taşıyor.

  Yetkililerin hibrit hava aracı olarak tanımladığı Airlander 10’un daha önce bir test uçuşuna çıkacağı söylenmişti. Birçok kişi bu kadar büyük ve ağır bir hava aracının uçuşunun başarılı olmayacağını söylese de Airlander 10, 20 dakikalık ilk test uçuşunu başarıyla tamamladı.  lk uçuşunu askeri amaçlar dışında yapan Airlander 10, başarıyla Cardington’dan Londra’ya iniş yaptı. Görünüşüyle olmasa da boyutuna rağmen sergilediği uçuşla Airlander 10 yetkililerden tam not aldı. :)
  Standart uçaklardan ne gibi farkları var?

  Geleneksel uçakların aksine yağmur ve kar yağışlarına karşı ekstra dayanıklılık gösteren Airlander 10 hemen hemen her zorlu hava koşulunda uçabiliyor, ayrıca kalkış için uzun bir piste ihtiyaç duymuyor. 50 tona kadar da kargo kapasitesi olan bu hava aracının ilerleyen dönemlerde askeri amaçlarla kullanılması da mümkün.

  Ayrıca günümüzdeki yolcu uçaklarına göre çok daha düşük miktarlarda karbon izi bırakan Airlander 10, boyutu çok büyük olsa da çevre dostu.


  webtekno
  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Dünyanın En Büyük Hava Aracı İlk Uçuşunu Yaptı ! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top