Çin'de 1402 Metre Yüksekliğindeki Camdan Gök-Geçidi! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

4 Ocak 2017 Çarşamba

Çin'de 1402 Metre Yüksekliğindeki Camdan Gök-Geçidi!Çin'in 100 metre uzunluğunda, 1.6 metre genişliğindeki yürüyüş platformu bu ay halka açıldı. Zhangjiajie Büyük Kanyon Cam Köprü'sü dünyanın en uzun ve en yüksek cam köprüsü olarak adlandırıldı.SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Sütun şeklindeki dağ formu, 2009 James Cameron filmi Avatar'a ilham vermişti.
Korkutucu gök-geçit, The Coiling Dragon'a bağlı ve Tianmen Dağı'nı saran 1402 metre yüksekliğindeki bu baş döndürücü platform, aylarca sayısız kontrole tabi tutuldu.
Hunan'ın güneyinde yer alan bu gök-geçit, toplamda 99 dönüşün bulunduğu Tongtian Yolu'na nazır. Yani yükseklik korkusu olanlara göre değil.😊İsrailli mimar Haim Dotan tarafından tasarlanan asma köprü, 99 panelden oluşuyor ve 800 kişinin ağırlığını kaldırabiliyor. Dünyanın en cesur ziyaretçileri için bungee jumping planlandı.

Cam levhanın dayanıklılığını kanıtlamak için 30 ziyaretçinin eline balyoz verildi ve levhayı kırmaya çalışmaları söylendi.

Cam levhanın sadece en üst tabakası çatladı. Fakat köprünün dayanıklılığı bu hücuma, hatta 11 yolcunun içinde bulunduğu Volvo SVU'nun ağırlığına üstün geldi.

Kaynak: http://9gag.com/gag/avnWvQZ

Post Top Ad