Apple ‘Kalitesiz Donanım ’ Gerekçesiyle Davalık - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

30 Ağustos 2016 Salı

Apple ‘Kalitesiz Donanım ’ Gerekçesiyle DavalıkApple’ı Bu Sefer ‘Kalitesiz Donanımla Üretildiği’ Gerekçesiyle iPhone Kullanıcıları Dava Etti!


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

Kullanıcıları tarafından stabil çalışması sebebiyle her zaman övgüyle bahsedilen iPhone’lar, bu sefer tam tersi bir haberle karşımıza çıktı. Bazı iPhone 6 ve 6 Plus kullanıcıları, Apple’ı kalitesiz dokunmatik ekran ürettikleri gerekçesiyle dava etti. Söz konusu davanın detayları da kamuoyu ile PDF olarak paylaşıldı.Telefonları parçalarına ayırıp teker teker incelemesiyle bilinen iFixit ekibi de zamanında yaptığı iPhone 6 incelemelerinde benzer problemi dile getirmişti. iFixit, iPhone 6 ve 6 Plus’ın dokunmatik ekran çiplerinin zamanla bozulduğunu ve tamir edilmesi gereken çipin yerleştirilme işleminin çok zor olduğunu açıklamıştı. Üstelik masraflı olması da cabası.

Olayı ciddileştiren bir başka konu ise kullanıcılar, yaşanan bu sorundan Apple’ın haberinin olmasına rağmen çözmek için bir şey yapmadığını ve tamir için de ücret talep ettiğini belirttiler.

Apple ve kullanıcı taraflarında durum bundan ibaret. Davanın hangi seyirde ilerlediğine ilerki zamanlarda göreceğiz.


webtekno


uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad