728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  28 Ağustos 2016 Pazar

  Android Telefonunuzu Hızlandırma Yöntemi (Programsız)


  Android telefonunuzu hızlandırmak istiyorsanız, bu yazımızda geliştirici seçenekleri üzerinde yer alan animasyonları nasıl kapatabileceğiniz anlattık.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN
  Android Telefonları Hızlandıran Yöntem!
  Her yeni Android sürümüyle beraber Google'ın farklı animasyon geçişleri kullandığına şahit oluyoruz.

  Ancak eğer güçlü bir akıllı telefonunuz yoksa, bu animasyonlar telefonunuzu yavaşlatan sebeplerden biri olabiliyor.

  O nedenle eğer giriş seviyesi veya orta segment bir Android akıllı telefon kullanıyorsanız, bu animasyonları kapatarak telefonunuzun performansında artış sağlayabilirsiniz.

  Android cihazlarda animasyonları kapatma
  Google bu animasyon ayarlarını direkt olarak sunmadığı için öncelikle geliştirici seçeneklerini aktif etmeniz gerekiyor.

  Bunun için telefonunuzun ayarlar menüsünden 'cihaz hakkında' bölümüne gidin ve yapım numarasına üst üste 5 kere basın. Bu işlemi yaptıktan sonra "Artık geliştiricisiniz" yazılı bir mesaj ekranda görülecek ve geliştirici ayarları açılmış olacak.


  Bu işlemi tamamladıktan sonra telefonunuzun ayarlar bölümüne geri dönün ve geliştirici seçeneklerini açın.  Geliştirici seçeneklerinde "Geçiş animasyonu ölçeği" seçeneğinden animasyonları kapatabilir veya 1x yerine 0.5x yaparak telefonunuzu hızlandırabilirsiniz.

  shiftdelete
  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Android Telefonunuzu Hızlandırma Yöntemi (Programsız) Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top