Android Telefonunuzu Hızlandırma Yöntemi (Programsız) - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

16 Ağustos 2017 Çarşamba

Android Telefonunuzu Hızlandırma Yöntemi (Programsız)


Android telefonunuzu hızlandırmak istiyorsanız, bu yazıda geliştirici seçenekleri üzerinde yer alan animasyonları nasıl kapatabileceğiniz anlattık. 

Animasyonların yavaşlatılması cihazın hızlanmasını sağlıyor.

Umarız bu bilgiler ile telefonunuz da istediğiniz hız verimine ulaşırsınız.
Android Telefonları Hızlandıran Yöntem!

Her yeni Android sürümüyle beraber Google'ın farklı animasyon geçişleri kullandığına şahit oluyoruz.

Ancak eğer güçlü bir akıllı telefonunuz yoksa, bu animasyonlar telefonunuzu yavaşlatan sebeplerden biri olabiliyor.


O nedenle eğer giriş seviyesi veya orta segment bir Android akıllı telefon kullanıyorsanız, bu animasyonları kapatarak telefonunuzun performansında artış sağlayabilirsiniz.


Android cihazlarda animasyonları kapatma

Google bu animasyon ayarlarını direkt olarak sunmadığı için öncelikle geliştirici seçeneklerini aktif etmeniz gerekiyor.

Bunun için telefonunuzun ayarlar menüsünden 'cihaz hakkında' bölümüne gidin ve yapım numarasına üst üste 5 kere basın. Bu işlemi yaptıktan sonra "Artık geliştiricisiniz" yazılı bir mesaj ekranda görülecek ve geliştirici ayarları açılmış olacak.Bu işlemi tamamladıktan sonra telefonunuzun ayarlar bölümüne geri dönün ve geliştirici seçeneklerini açın.Geliştirici seçeneklerinde "Geçiş animasyonu ölçeği" seçeneğinden animasyonları kapatabilir veya 1x yerine 0.5x yaparak telefonunuzu hızlandırabilirsiniz. 

Pek çok hızlandırma yöntemlerinden biri de bu idi ama zaman zaman veriler yedeklendikten sonra "fabrika ayarlarına sıfırlama" da yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Post Top Ad