Android iPhone'dan Daha Kararlı! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

26 Ağustos 2016 Cuma

Android iPhone'dan Daha Kararlı!Akıllı telefonlar üzerine yapılan yeni bir araştırma oldukça ilginç sonuçlar barındırıyor. Araştırmaya göre Android telefonlar, iPhone modellerine göre daha kararlı.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

iPhone modelleri eskiden beri iOS işletim sistemi sayesinde daha kararlı yani bir başka deyişe daha stabil olarak bilinirler. Peki bu durum son yıllarda değişmiş olabilir mi?Milyonlarca akıllı telefon üzerinde mobil sistem kontrolü ile performans testi yapan Blancco Technology Group, "2. Çeyrek 2016 Mobil Cihaz Sağlık ve Performans" raporunu yayınlandı.

Rapor, çok ilginç sonuçlara sahip.

iPhone modelleri daha "başarısız"

Rapora göre 2. çeyrekte iOS cihazların "başarısızlık" oranı %58 iken, bu durum Android akıllı telefonlarda sadece %35.


iOS cihazların başarısızlık oranlarına baktığımızda %29 ile iPhone 6 başı çekerken, ikinci sırada %23 ile iPhone 6s var.

Android tarafında ise Samsung %26 başarısızlık oranı ile ilk sırada, ikinci sırada %17 ile Lenovo ve LeTV yer alıyor.


Araştırmada yer alan "başarısızlık" terimi, hem üçüncü parti uygulamaların çökmesini hem de Wi-Fi bağlantı sorunları gibi direkt olarak cihaz kaynaklı tüm sorunları içeriyor.

Sadece uygulama çökme oranlarına bakacak olursak iPhone modellerinde oran %50 iken, Android'de bu oran sadece %23 olarak dikkat çekiyor. iOS tarafında en çok Snapchat, Instagram ve Facebook uygulamaları çöküyor. Android tarafında ise Google Play Services, Google Contacs Sync ve Fotoğraflar uygulaması.


SDN - ShiftDelete.Netuygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad