728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  26 Ağustos 2016 Cuma

  Android iPhone'dan Daha Kararlı!  Akıllı telefonlar üzerine yapılan yeni bir araştırma oldukça ilginç sonuçlar barındırıyor. Araştırmaya göre Android telefonlar, iPhone modellerine göre daha kararlı.


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN

  iPhone modelleri eskiden beri iOS işletim sistemi sayesinde daha kararlı yani bir başka deyişe daha stabil olarak bilinirler. Peki bu durum son yıllarda değişmiş olabilir mi?  Milyonlarca akıllı telefon üzerinde mobil sistem kontrolü ile performans testi yapan Blancco Technology Group, "2. Çeyrek 2016 Mobil Cihaz Sağlık ve Performans" raporunu yayınlandı.

  Rapor, çok ilginç sonuçlara sahip.

  iPhone modelleri daha "başarısız"

  Rapora göre 2. çeyrekte iOS cihazların "başarısızlık" oranı %58 iken, bu durum Android akıllı telefonlarda sadece %35.


  iOS cihazların başarısızlık oranlarına baktığımızda %29 ile iPhone 6 başı çekerken, ikinci sırada %23 ile iPhone 6s var.

  Android tarafında ise Samsung %26 başarısızlık oranı ile ilk sırada, ikinci sırada %17 ile Lenovo ve LeTV yer alıyor.


  Araştırmada yer alan "başarısızlık" terimi, hem üçüncü parti uygulamaların çökmesini hem de Wi-Fi bağlantı sorunları gibi direkt olarak cihaz kaynaklı tüm sorunları içeriyor.

  Sadece uygulama çökme oranlarına bakacak olursak iPhone modellerinde oran %50 iken, Android'de bu oran sadece %23 olarak dikkat çekiyor. iOS tarafında en çok Snapchat, Instagram ve Facebook uygulamaları çöküyor. Android tarafında ise Google Play Services, Google Contacs Sync ve Fotoğraflar uygulaması.


  SDN - ShiftDelete.Net  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Android iPhone'dan Daha Kararlı! Rating: 5 Reviewed By: Bora Arslantürk
  Scroll to Top