Aman Ha Bu USB Artık Satışta Pc'nize Takarsanız Yandınız ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

30 Ağustos 2016 Salı

Aman Ha Bu USB Artık Satışta Pc'nize Takarsanız Yandınız !


Takıldığı bilgisayarı kullanılmaz hale getiren, kimilerine 'anlamsız' gözüken bu alet küçük fakat oldukça etkili. Üstelik artık herkes satın alabilecek.


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN
USB Katili Satışa Çıkıyor!
USB Killer (USB Katili) adlı cihaz ilk olarak 2015 yılının sonbahar aylarında ortaya çıkmış ve oldukça masum bir USB cihazı gibi gözükse de, aslında takıldığı bilgisayara elektrik yüklemesi yaparak yakıyordu.

Ortaya çıktığı dönemde cihaz güvenlik araştırmacıları ve USB standartları üzerinde çalışanların çevresinde epey ilgi toplamıştı. Şimdi ise USB Killer herkesin satın alabileceği bir icat hâline geldi.
Web sitesinde yer alan habere göre USB Killer, bir 'test cihazı' olarak satılacak ve kendisi her güvenlik denetçisi ile donanım tasarımcısının envanterinde yer alması gereken bir alet.

Firma ayrıca USB Test Shield (USB Test Kalkanı) adlı bir cihaz da satıyor ve bununla da USB Killer'ın yüksek voltaj saldırısına karşı cihazın direncini test edebiliyor.

USB Killer Takılan Bilgisayar Kurtulamıyor
USB Killer'ın üretici firmasına göre cihaz takıldığı cihazların yüzde 95'ini çalışmaz hale getiriyor. İşin ilginç yanı, bu denli etkili bir 'USB Katili'ni kimin satın alacağı. Muhtemelen sadece güvenlik uzmanları ve arkadaşlarına 'sulu' şakalar yapmak isteyenler tercih edecektir.

USB Killer ilk başta Dark Purple adlı bir Rus hacker tarafından tanıtılmıştı fakat şimdi resmi web sitesinde arkasında kimin olduğundan bahsedilmiyor. Yayınlanan basın bülteninde ise Hong Kong menşeli olma ihtimali öne çıkıyor.Yüksek voltaj vererek takıldığı bilgisayarı kullanılmaz hale getiren USB Killer 'tamamen güvenilir' olarak lanse edilse de, almayı düşünen kişilere şimdiden dikkatli olmalarını öneririz. Zira güvenlik uzmanları ve donanım profesyonelleri dışında pek de kullanılası bir alet değil.

Küçük fakat etkili cihaz, yurt dışında 56 Dolar fiyat etiketiyle satışa sunulurken, kendisini durdurabilen Test Shield da 16 Dolar'a satılıyor. Ayrıca sitede kredi kartı - PayPal seçenekleri olduğu gibi, dünyanın her tarafına da kargo ile yollanıyor.

shiftdelete
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad