Akıllı Telefonunuzda Kilit Yoksa Hemen Koyun ! - özeldersci

son haberler

Post Top Ad

17 Ağustos 2016 Çarşamba

Akıllı Telefonunuzda Kilit Yoksa Hemen Koyun !


Kırılmış akıllı telefonları zor günler bekliyor. Bu telefonların ileride internete girmeleri bile mümkün olmayabilir. Servis sağlayıcılar hizmet modellerini değiştiriyor!


SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


Kilitsiz Akıllı Telefonlar Tehlikede!
Kırılmış akıllı telefonlar dünya genelinde hayli popüler olmaya başlamışken bu telefonları satın alanları ilginç bir tehlike bekliyor: İnternet uyumu!
Şimdilik bu tehlike bize biraz uzak ama ülke olarak 4.5 G'ye geçtiğimiz için ileride neler olacağını da bilemeyiz. Çünkü kısa bir süre önce Amerika'daki dört büyük LTE servis sağlayıcı akıllı telefon yönetmeliklerini değiştirdi. Kırılmış Telefonların İnternet Hızları Kararlı Olmayacak
Bu ne demek oluyor diye soracak olursanız elinizdeki telefonun Amerika LTE ağına uyumlu olması gerekiyor. Yani Frekans değerleri burada bulunan telefonlara göre yeniden düzenlendi. 

Örnek olarak Verizon 2, 4 ve 13'lük LTE bant genişliğini destekliyor. Buda 1900Mhz, 1700Mhz ve 700Mhz frekanslarına denk geliyor. Eğer akıllı telefon bu bant genişliklerine uyumsuz ise internetten alınan verim doğru orantılı olarak hayli düşüyor.

Elbette bu hız düşüşleri ve frekans farkları üçüncü parti olarak satılan kırılmış telefonların piyasasına inanılmaz bir darbe vurmuyor ama geleceği görmek açısından ciddi bir yol gösteriyor. Eğer servis sağlayıcılar da bu konuda hamlelerini yapmaya başladılarsa gelecekte dünya çapında kırılmış telefonlar için zor günler yaşanabilir.


shiftdelete
uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

Get it on Google Play

Post Top Ad