728x90 AdSpace

 • son haberler

  Blogger tarafından desteklenmektedir.
  17 Ağustos 2016 Çarşamba

  Akıllı Telefonunuzda Kilit Yoksa Hemen Koyun !


  Kırılmış akıllı telefonları zor günler bekliyor. Bu telefonların ileride internete girmeleri bile mümkün olmayabilir. Servis sağlayıcılar hizmet modellerini değiştiriyor!


  SIFIRDAN MATEMATİK ÖĞRENİN


  Kilitsiz Akıllı Telefonlar Tehlikede!
  Kırılmış akıllı telefonlar dünya genelinde hayli popüler olmaya başlamışken bu telefonları satın alanları ilginç bir tehlike bekliyor: İnternet uyumu!
  Şimdilik bu tehlike bize biraz uzak ama ülke olarak 4.5 G'ye geçtiğimiz için ileride neler olacağını da bilemeyiz. Çünkü kısa bir süre önce Amerika'daki dört büyük LTE servis sağlayıcı akıllı telefon yönetmeliklerini değiştirdi.   Kırılmış Telefonların İnternet Hızları Kararlı Olmayacak
  Bu ne demek oluyor diye soracak olursanız elinizdeki telefonun Amerika LTE ağına uyumlu olması gerekiyor. Yani Frekans değerleri burada bulunan telefonlara göre yeniden düzenlendi. 

  Örnek olarak Verizon 2, 4 ve 13'lük LTE bant genişliğini destekliyor. Buda 1900Mhz, 1700Mhz ve 700Mhz frekanslarına denk geliyor. Eğer akıllı telefon bu bant genişliklerine uyumsuz ise internetten alınan verim doğru orantılı olarak hayli düşüyor.

  Elbette bu hız düşüşleri ve frekans farkları üçüncü parti olarak satılan kırılmış telefonların piyasasına inanılmaz bir darbe vurmuyor ama geleceği görmek açısından ciddi bir yol gösteriyor. Eğer servis sağlayıcılar da bu konuda hamlelerini yapmaya başladılarsa gelecekte dünya çapında kırılmış telefonlar için zor günler yaşanabilir.


  shiftdelete
  uygulamamızı indirin haberler cebinize gelsin

  Get it on Google Play
  • Blogger Comments
  • Facebook Comments

  0 yorum:

  Yorum Gönder

  Item Reviewed: Akıllı Telefonunuzda Kilit Yoksa Hemen Koyun ! Rating: 5 Reviewed By: Mr.Mehmet Ali Aytunç Arslantürk
  Scroll to Top